Zahájení XXIV. ročníku Febiofestu pro region Hradci Králové

  1. dubna ve večerních hodinách byl slavnostně zahájen XXIV. ročník Febiofestu Prague International Film Festival 2017 pro region Hradec Králové. K slavnostnímu zahájení nemohlo chybět několik úvodních slov od přítomných hostů a prezidenta festivalu Fero Feniče. Vše se událo v Cinestar.

Přítomné hosty z Královéhradeckého kraje a také ze sociálních služeb z celého Královéhradeckého kraje nejdříve přivítal hejtman Jiří Štěpán, který vyjádřil obdiv k práci Fero Feniče a sdělil, že pro Hradec Králové je tento několikadenní filmový festival velkou atraktivní záležitostí. Nechybělo také několik vřelých slov od senátora Jaroslava Malého, místopředsedkyně senátu Miluše Horské, primátora Hradce Králové Zdeňka Finka. Oficiálně pak zahájil festival Fero Fenič.

Ke shlédnutí byl pro přítomné hosty a diváky připraven dánský film : „Zabijáci z maloměsta“. Film pojednává o dvou kamarádech, kteří mají ulité peníze na lepší život a jejichž společná večeře s manželkami se zvrhla do nejhorší dvojité partnerské hádky v dějinách Dánska? Nejdřív se opít, jak zákon káže, a pak vyřešit problémy s otravnými ženskými, sexuální frustrací a cenou rozvodu tím, že si najmou ruského zabijáka. Dámy ale v bláznivé černočerné komedii ještě neřekly poslední slovo!

Film dle reakcí diváků v sále měl úspěch a po jeho posledním titulku dostal zasloužený potlesk.

Neváhali jsme a oslovili jsme prezidenta festivalu Febiofest Fero Feniče s otázkou: „Jak hodnotíte předešlých 23. ročníků a kde berete životní energii k takové náročné práci“.

„Práce mě na všech ročnících hrozně moc bavila a musím říci, že mě baví stále více a díky podařeným ročníkům mám nastřádáno hrozně moc pozitivní energie. Cítím v naší krásné vlasti moc dobře a myslím si, že zažíváme úžasnou dobu“.

Nejde nepoložit slovo také pořadatelům akce, za Královéhradecký kraj nám řekla několik slov Tereza Nyklíčková.

„Jsem ráda, že se Královéhradecký kraj na tak významném filmovém festivalu jako je Febiofest podílí. Věřím, že si všichni večer užili a pobavili se u černé dánské komedie. Příští rok nás čeká jubilejní 25. ročník a budu se těšit, že pan hejtman jistě opět tuto akci zaštítí“.

Febiofest se v Hradci Králové koná do 05.04. v Cinestaru. Cena vstupenky je 99 Kč.

 PROGRAM FESTIVALU:

Úterý 4.4.2017

17:30 –  Naprostí cizinci, Itálie

17:30 –  Polina, Francie

20:00 – Přes kosti mrtvých;  Německo, Slovensko, Švédsko, Polsko, CZ

20:00 – Zabijáci z maloměsta, Dánsko

Středa 5. 4 .2017

17:30 –  Lady Macbeth, Velká Británie

17:30 –  Špína, Slovensko

20:00 – Poslední rodina , Polsko

20:00 – Proti vlastní krvi, Velká Británie

O FESTIVALU:

Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na Febiofestu takoví slavní tvůrci jako například Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno Ganz nebo Claudia Cardinale.

Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů.

Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn, a Febiofest tak nabízí možnost vidět kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. Febiofest dokonce překračuje hranice i do Slovenské republiky.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: