Žamberecká baronka Iva Parish navštívila ÚSP Kvasiny

Dnes několik hodin pobyla v ÚSP Kvasiny baronka Iva Parish, která je zároveň zakladatelkou a výkonnou ředitelkou veřejně prospěšného nadačního fondu pro podporu a ochranu kultury VERITAS ET IUS. Do zařízení zavítala společně se svou asistentkou Alena Škola, která je zároveň ředitelkou Školy alternativních umění ČR Brno.

Návštěva byla již nějakou dobu domluvena, neboť obě dámy projevily velký zájem poznat sociální služby a problematiku mentálně postižených a to tedy konkrétně v ÚSP Kvasiny. Nejprve se setkaly s ředitelkou zařízení Janou Maškovou, která je poinformovala obecně o zařízení, klientech, pracovnících a probíhající Transformaci ÚSP Kvasiny.

Po té se obě dámy vydaly s doprovodem z vedení na prohlídku zařízení. Byly seznámeny s tím jak probíhá celý den v zařízení. Hodně se zajímaly o aktivizační činnosti klientů, úkony péče u klientů a též volnočasové aktivity. Všude byly mile vítány a jak mezi návštěvou, tak klienty a pracovníky panovala výborná přátelská atmosféra, kterou dokládají níže publikované fotografie.

Obě dámy pozvaly klienty a pracovníky k návštěvě 2. ročníku hudebního festivalu, který se bude konat nejen v Žamberku, Častolovicích, ale také v Rychnově nad Kněžnou, uskuteční se od 20. srpna do 3. září 2017. Akce se koná pod názvem Festival Harriet Parish 2017. Ale o tom již zase někdy jiný článek.

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: