Home » Sport » Na závěr podzimu jednoznačné vítězství

Na závěr podzimu jednoznačné vítězství

V posledním utkání roku 2017 si sparťané připsali další tři body za poklidnou výhru 6:1 nad Dynamem České Budějovice. Na závěrečnou čtvrthodinku se na hřiště dostalo nigerijské duo Ibrahim – Gozie, kteří ve Spartě hostují do konce sezony.

Již od úvodního hvizdu domácí určovali tempo hry a bylo zcela jasné, že se bude hrát především na polovině Dynama. Po dvanácti minutách hry se po závaru ve vápně nejlépe zorientoval stoper Daniel Köstl, jenž tvrdou ránou pod břevno nedal Lukschovi sebemenší šanci.

Neuběhlo mnoho času a vedení mohl zdvojnásobit Čapek, jenže z velké blízkosti na českobudějovického brankáře nevyzrál. To ovšem neplatilo o Matouškovi, který po zpětné přihrávce Daa poslal míč přímo do šibenice – 2:0.

Minutu na to ale hosté snížili, když napůl vyběhnutého Bačkovského přehodil přesným lobem Lindák. Nicméně šlo o ojedinělé ohrožení sparťanské branky. Navíc ještě před změnou stran vrátil dvoubrankové vedení hlavičkou Březina. V duelu proti Českým Budějovicím se tak prosadili oba stopeři Sparty.

Druhý poločas výraznější změny nepřinesl. Domácí kontrolovali hru, drželi míč často na svých kopačkách a dostávali se do šancí. Do jedné z nich se hnal Dao, kterého zastavil včasným vyběhnutím Luskch.  Neuspěl ani Čapek, kterému dnes nebylo souzeno se střelecky prosadit, ačkoliv byl v ofenzivním snažení velmi aktivní.

Na 4:1 se tak povedlo zvýšit až Špačkovi křižnou přízemní střelou. Záložník s číslem sedm se o chvíli později ještě podepsal pod šestou branku utkání, když v 63. minutě předložil míč Traoremu, který úchvatnou dělovkou pod břevno navýšil rozdíl již na čtyři branky.

Hosté se do vážnějších šancí dostávali sporadicky, a když už se Kalousek dostal do stoprocentní příležitosti, hlavičkou trestuhodně přestřelil, čehož domácí využili k potrestání. O poslední gólový zápis sparťanské juniorky letošního roku se po centru Tasiće postaral Lukáš Čajkovský.

Na posledních patnáct minut se do hry dostali i Umeh Gozie a Ibrahim Suleiman, kteří se v dresu juniorky představili úplně poprvé. „Ibrahim je dvacetiletý útočník, Gozie je osmnáctiletý defenzivní záložník. Oba jsou v týmu teprve krátce, ale měli by s námi absolvovat zimní přípravu a těším se, až se zapracují do týmu. Ve Spartě jsou na hostování do konce sezony,“ představil nigerijské hráče Michal Horňák.

V posledních vteřinách se pak ještě dostal do slibné příležitosti střídající Ibrahim, ovšem jeho střelu se štěstím vytěsnil Luksch na rohový kop. Juniorka porazila Dynamo České Budějovice jednoznačně 6:1 a po podzimní části české skupiny Juniorské ligy jí patří druhé místo s 34 body. Na vedoucí Teplice ztrácí svěřenci Michala Horňáka pouze jeden bod.

„S výsledkem i výkonem jsme spokojení. Od začátku jsme hráli s chutí, vytvářeli jsme si šance, byť jsme jich plno nevyužili, ale kluky musím pochválit. Počasí nebylo vůbec jednoduché, chvíli sněžilo, chvíli foukal silný vítr a byla velká zima, ale kluci to vzali za správný konec a utkání odehráli dobře, za což byli odměněni šesti góly. To je krásný výsledek,“ těšilo trenéra Horňáka.

AC SPARTA PRAHA U21 – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE U21 6:1 (3:1)

Branky: 12. Köstl, 36. Matoušek, 39. Březina, 59. Špaček, 63. Traore, 87. Čajkovský – 37. Lindák.

Sparta: Bačkovský – Sváta, Březina (74. Tasić), Köstl, Čmelík – Špaček (74. Umeh), Mareček (63. Boula), Matoušek, Traore (74. Ibrahim) – Dao (63. Čajkovský), Čapek.

Dynamo: Luksch – Jáša, Pařízek, Dolejšek, Lindák (77. Collin), Kalousek, Tomek (46. Fišer), Matoušek, Škoda, Šplíchal (67. Šplíchal), Krejčí.

Rozhodčí: Severýn – Myška, Vitner.

Diváci: 50.

Hřiště: TCM Strahov (UMT).

More 253 posts in Sport
Recommended for you
AC Sparta Praha : Úspěšný víkend U11 v Edenu

Sparťanský výběr do jedenácti let má za sebou úspěšný víkend, během nějž nastoupil na dvou...