PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Zdeněk Ščasný : „Chci vidět týmový výkon“

4 min read

Zdeněk Ščasný se po necelých dvou letech vrací na sparťanskou lavičku v zápase evropských pohárů. Jako dočasný kouč se bude letenský sportovní ředitel snažit odvrátit brzké vyřazení od Spartaku Subotica.

Jaký je zdravotní stav týmu?

Delší dobu není zdravotní stav kádru ideální, šest až sedm hráčů je mimo. To ale není žádná novinka. Novinkou je, že už je mezi nimi i Tal Ben Chaim.

Co bude v odvetě se Suboticou klíčové?

Musíme hrát jako tým, úplně jinak, než jsme hráli tam.

Chystáte se měnit sestavu z utkání proti Jablonci?

Nepředpokládám, že bych sestavu z Jablonce nějak výrazně překopal.

Přemýšlíte o své budoucnosti na Spartě, jak dlouho budete sedět na lavičce?

Od té chvíle, co jsem minulý týden do této dvojfunkce vstoupil, jsem si zakázal další úvahy, soustředím se jen na nejbližší zápas. Snažím se týmu předat co nejvíc z toho, co umím. Další myšlenky ve stylu „co by kdyby“ si nepřipouštím, není na to čas, zápasy jdou rychle po sobě.

Jak se chcete vypořádat s nebezpečnými protiútoky soupeře?

Do brejků jsme je pouštěli sami našimi hloupými ztrátami. Těch jsme se nevyvarovali ani v Jablonci, musíme na tom dál pracovat. Pokud ale budeme hrát týmově, bude těch ztrát mnohem méně. V Subotici byl počet ztrát míče trestuhodně vysoký. Možná jsme si mysleli, že to bude jednodušší soupeř než Crvena zvezda. Nakonec nebyl, jen hráli jiným způsobem a my jsme si tam bohužel zadělali na malér. Teď musíme soupeře donutit hrát tak, aby byl co nejvíc vzadu, na své polovině hřiště.

Ovlivňuje přípravu na zápas velké vedro?

Program jsme kvůli teplu neměnili, taktický trénink byl v úterý večer a ve středu je předzápasový. V klubu máme odborníky na pitný režim a hráči jsou poučeni. Pro mě se toho tedy moc neměnilo.

Co hráčům povíte před zápasem v kabině?

Co budu hráčům říkat, to si nechám pro sebe. Ve čtvrtek jsme v Subotici odehráli běžecky náročný zápas, ale stejně jsme pak v lize přeběhali Jablonec. Budu tedy na hráče apelovat, že při správném způsobu hry jsme schopni naplno odběhat devadesát a víc minut a předvést kvalitní výkon. Když budeme hrát jako tým, jsme schopni odehrát ten zápas dobře.

Co by byl ideální scénář?

Ideální by bylo, kdyby to rychle bylo 3:0. Kvůli fanouškům i klukům na hřišti by bylo super, kdyby tu branku dali rychle. Ale na druhou stranu nechci takhle kategoricky mluvit o nutnosti vstřelit rychlý gól, protože i když gól nedáme, kluci musejí být trpěliví, dobře bránit a chápat, že to může přijít třeba v 80, minutě. Nechci hráče dostat do situace, že budou panikařit, když ve dvacáté minutě nepovedeme.

S jakým rozestavením do zápasu půjdete?

Varianty rozestavení jsou různé, něco v hlavě mám, ale ještě to zvažuju. Postavit v základu Pepu Šurala je jedna z možností, čekám ale ještě na poslední trénink.

Pracujete nějak speciálně s Guélorem Kangou, který je tématem posledních dnů?

Pro mě není žádný problém s Kangou pracovat a myslím, že to není potíž ani pro kabinu. Všichni vědí, že Kanga je trochu jiný, což u nás, na rozdíl od zahraničí, není zcela běžné. Zároveň si hráči uvědomují, že je pro nás důležitým fotbalistou. Chtěl bych požádat i fanoušky, aby ho brali a aby vnímali, že to je jeden z klíčových hráčů. Hráč, který může rozhodnout zápasy a pomoci mužstvu i jinak.

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/chci-videt-tymovy-vykon-33850

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: