PeopleTogether

zpravodajský web nejen pro Východní Čechy

Zpráva pro letenské tribuny

4 min read

V neděli zahájíme novou sezonu. S novým trenérem a novými hráči v kádru. S Vámi fanoušky. Pro někoho to bude první sezona. Pro některé z Vás možná dvacátá. Podle počtu prodaných permanentních vstupenek a Vašeho zájmu o nově se tvořící tým by to mohl být na tribunách skvělý ročník. Ukažme, jak silná je Sparta. Na hřišti, v hledišti.

Uplynulá sezona nedopadla po sportovní stránce podle představ. Našich, ani Vašich. Stejně tak v některých ohledech nemohlo být pozitivně hodnocené ani dění na stadionu (a při výjezdech). Klub v souhrnu zaplatil na pokutách od Disciplinární komise UEFA a Disciplinární komise LFA přes 4,7 milionu korun. V důsledku negativních projevů na tribunách vstoupíme do soutěžního ročníku 2019/2020 s dvěma tresty:

První domácí utkání v předkole Evropské ligy musíme odehrát v GENERALI Areně bez Vás. Kvůli čemu? UEFA shledala, že fanoušci v sektoru ACS se v Novém Sadu při utkání se Suboticí chovali rasisticky. A mezinárodní fotbalová unie přistupuje při posuzování takového chování k udělování kategorických trestů.

Pykali jsme i za vběhnutí fanoušků na hrací plochu při odvetě se Suboticou v Praze, nicméně v tomto případě disciplinárka UEFA přistoupila k peněžité formě trestu. I tak byl trest od mezinárodní unie vysoký.

Disciplinárka LFA nám udělila podmínku sehrání jednoho utkání bez fanoušků v kotli, pokud by došlo k opětovnému použití dělbuchů či k masivnímu odpálení pyrotechniky. Tato podmínka platí až do 31. 12. 2019. I to je pro klub a fanoušky velký problém.

Pokud dojde ze strany DK LFA k uzavření jakéhokoli sektoru na stadionu za nevhodné projevy, klub nebude mít za povinnost vydávat držitelům permanentních vstupenek náhradní lístky do jiných částí na stadionu.

 

Teď je před námi všemi nová kapitola. Nová příležitost. Šance ukázat, kdo má nejlepší fanoušky v České republice.

Klub nechce bojovat proti svým fanouškům. Jsme jako vy. Máme rádi Spartu a záleží nám na jejím úspěchu. Stejně tak nám záleží na bezpečnosti v GENERALI Areně. Klub proto bude dále investovat do zvýšení bezpečnostních standardů na stadionu a přistoupí k dalšímu posílení kamerových systémů, aby zajistil bezpečí svých příznivců při domácích zápasech.

Ambicí ACS je eliminovat jednotlivce či menší skupinky fanoušků, kteří se nechovají podle pravidel. A obtěžují své okolí.

Nechceme na tribunách:

Rasismus.

Rasismus nemá v moderní společnosti místo. A Sparta tyto hodnoty samozřejmě sdílí. Proto tvrdě odsuzujeme, aby byli lidé hodnoceni podle barvy pleti či vyznání. Ať se jedná o hráče na hřišti, nebo kohokoli jiného.

Dělbuchy.

Používání dělbuchů na stadionu nedává žádný smysl a jedinci, kteří je v minulosti použili, nepromýšleli možné důsledky svého chování. Šlo o ohrožení zdraví diváků i aktérů na hrací ploše. Házení dělbuchů je navíc zdraví nebezpečné i pro ty, kteří je používají.

Pokřik „Jude Slavia“.

Víte, že se na zrodu legendární Železné Sparty v době po první světové válce významně podíleli židé? Tímto pokřikem dehonestujeme sami sebe, slavnou historii klubu a hodnoty ACS. Tento pokřik neškodí Slavii, ani jejím fanouškům. Nevypovídá nic o klubu z Vršovic. Vypovídá o nás.

zdroj: https://sparta.cz/cs/clanek/zprava-pro-letenske-tribuny-35552

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: