PeopleTogether

Zpravodajský web nejen pro Královéhradecký kraj

Zubní pohotovost na Nymbursku bude zajišťována podle nového modelu

3 min read

Krajští radní schválili v pondělí 9. července záměr nového modelu poskytování pohotovostní služby v oboru zubní lékařství pro obce na Nymbursku. O víkendech a státem uznávaných svátcích budou zubní pohotovost zajišťovat stomatologové ve svých ordinacích, a to nejvýše v rozsahu tří hodin v každém jednotlivém dni. Středočeský kraj bude službu spolufinancovat paušální částkou ve výši 1 000 korun na hodinu provozu ordinace lékaře.

Na druhé pololetí roku 2018 tak Středočeský kraj počítá s celkovou dotací lékařům podílejícím se na lékařské pohotovostní službě na Nymbursku ve výši maximálně 180 000 korun.

V letošním roce je zubní pohotovost organizovaná a spolufinancovaná ve čtyřech nemocnicích založených Středočeským krajem – v Mladé Boleslavi, Kladně, Kolíně a Příbrami, a také v jednotlivých ordinacích zubních lékařů v okrese Rakovník. Právě úspěšný model na Rakovnicku se stal inspirací pro řešení zubní pohotovosti v okrese Nymburk.

„Systém centrální pohotovosti vnímáme jako přežitý. Je problematické vymáhat účast lékařů a rozumíme nevýhodám, které služba v centrální ordinaci pro zubaře přináší. Proto bychom chtěli i do budoucna uvažovat o zavedení modelu služby ve vlastních ordinacích na území celého kraje s výjimkou okresů Praha-Východ a Praha-Západ,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví a bezpečnost Robert Bezděk (ANO 2011) a dodal, že některými lékaři navrhované omezení zubní pohotovosti pouze na sobotu by vedlo k přetěžování služeb na místech, kde se v neděli slouží.

zdroj: https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/tiskove-informace/aktuality/-/blogs/zubni-pohotovost-na-nymbursku-bude-zajistovana-podle-noveho-modelu?_33_redirect=https%3A%2F%2Fwww.kr-stredocesky.cz%2Fweb%2Furad%2Ftiskove-informace%2Faktuality%3Fp_p_id%3D33%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: