Hráč České reprezentace v handgolfu a člen České golfové asociace hendikepovaných Tomáš Prouza navštívil ÚSP Kvasiny

Hráč České reprezentace v handgolfu a člen České golfové asociace hendikepovaných Tomáš Prouza navštívil ÚSP Kvasiny

V odpoledních hodinách 1. března navštívil se svým vyprávěním i herními ukázkami člen České golfové asociace hendikepovaných a reprezentant v handgolfu Tomáš Prouza klienty ÚSP Kvasiny. Někteří z nich se pod vedením pracovníka Jiřího Mohra věnují golfu a tak to bylo pro všechny více než výborné setkání.

Pracovník ÚSP Kvasiny Jiří Mohr zorganizoval pro klienty a pracovníky ÚSP Kvasiny golfové odpoledne, jehož hlavním aktérem byl Tomáš Prouza. Nejprve klienti, kteří se v zařízení golfu věnují ukázali hostovi několik golfových úderů na ručně vyrobeném trenažéru, po té následovalo poutavé vyprávění Tomáše Prouzy o golfu hendikepovaných.

Tomáš Prouza ukázal klientům a pracovníkům typy golfových holí a popisoval golfové údery a jejich správné provedení, což následně předvedl na golfovém trenažéru a po ukončení besedy i na venkovním amatérském hřišti v zařízení při úderech na síť. Vyprávění, ukázané fotografie i videa všechny kolem zaujalo, zejména pak vyprávění o hendikepovaných golfistech, kteří hrají i s vážným smyslovým postižením či bez horní, dolní končetiny. Což všichni přítomní nesmírně obdivovali a vše sledovali a poslouchali se zatajeným dechem a s úctou k takto postiženým golfistům. Po té ukázali klienti zařízení svůj um i na venkovním hřišti a domluvila se další spolupráce a budoucí možný výlet na nějaký turnaj hendikepovaných golfistů.

Co je Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA)?

Je to spolek, který vznikl dne 21. 12. 2009 a jehož hlavním cílem je umožnit co největšímu počtu dětí, mládeže a dospělých s tělesným (zdravotním) postižením přístup ke sportovní aktivitě – golfu.

Od 6. 3. 2010 je CZDGA plnohodnotným členským subjektem České golfové federace (ČGF). Dne 1. 6. 2010 se stali členy Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA), která usiluje o zařazení hendigolfu do programu letních paralympijských her 2020.

Mezi členy CZDGA najdete hráče po amputaci horních i dolních končetin, po ochrnutí od narození či po úrazech, vozíčkáře, hráče se zrakovým nebo sluchovým postižením, mozkovou obrnou, roztroušenou sklerózou či s neurologickým onemocněním, které postihuje pohybový aparát.

Hlavními cíli CZDGA jsou především vytvářet a udržovat vhodné technické i materiální podmínky pro trénink nových zájemců i stávajících členů, budovat celorepublikovou infrastrukturu pro hru a propagaci hendigolfu, realizovat systém vzdělávání pro členy CZDGA, trenéry hendigolfu a ostatní zájemce, propagovat golf hendikepovaných v osvětové činnosti a umožňovat sportovcům i široké laické veřejnosti přístup k nejnovějším informacím a trendům z tohoto sportovního odvětví.

Kdo je Tomáš Prouza ?

Tomáš Prouza je velice úspěšný golfista . Mezi jeho největší úspěchy patří obhajoba 3. místa na Czech Disabled Golf Masters, které je mistrovstvím ČR handikepovaných golfistů. Tomáš byl také součástí týmu, který obsadil v roce 2014 8. místo na Mistrovství Evropy ve Španělsku a zvítězil v bezpočtu dalších turnajů. Tomáš Prouza je členem Park Golf Clubu Hradec Králové a ostatní golfisté jej znají nejen jako brilantního hráče, ale také jako maršalla hradeckého hřiště. Toto ocenění je proto velmi významné i pro Park Golf Club, popřípadě pro celý golfový svět, který byl oceněn v konkurenci všech ostatních sportů, přestože nepatří prozatím v ČR mezi masové sporty. I tak se tato krásná hra stala Tomáši nejen koníčkem a životní vášní, ale i povoláním. Společně s celým týmem Park Golfu pracuje nyní intenzivně na zvelebování golfového areálu v Hradci Králové a organizaci úžasných turnajů pro děti i dospělé. Za těmito akcemi i přímo za Tomášem přijíždí hráči z celé České republiky.

Můžete zanechat svůj komentář: