Ministryně navrhuje navýšení platů v sociálních službách

Ministryně navrhuje navýšení platů v sociálních službách

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová chce zlepšení podmínek pro ty, kteří pracují v sociálních službách. Platy by se od července mohly zvýšit lidem, kteří pracují například jako sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách nebo další zaměstnancům, kteří zajišťují provozní, technické nebo administrativní práce.

„Lidé, kteří se starají o potřebné, nejsou dlouhodobě adekvátně ohodnoceni. Přitom je to práce velmi náročná nejen po fyzické, ale hlavně psychické stránce,“ uvedla ministryně Michaela Marksová. „Při současné úrovni platů v sociálních službách se nemůžeme divit, že řešíme problém s nedostatkem lidí, kteří jsou za těchto podmínek ochotni starat se o seniory nebo zdravotně postižené,“ dodala ministryně. V oboru sociálních služeb pracuje cca sto tisíc lidí, průměrný hrubý plat je v tomto sektoru 18 tisíc korun.


Marksová navrhuje zrušit tři platové tarify, chce tedy zredukovat tarify z devíti na šest. Tím by se měly zvýšit příjmy nejhůře finančně ohodnocených pracovníků ve veřejné sféře. Změny se dotknou i pracovníků, kteří pracují v kulturních zařízeních, zdravotních sester nebo porodních asistentek. Šlo by celkem asi o 93 tisíc zaměstnanců, jejichž platy jsou financovány ze státního rozpočtu a asi 72 tisíc zaměstnanců, kteří pracují v samosprávě. Upravovat by se měl i okruh lidí, kteří mají nárok na zvláštní příplatek. Nově by jej mohly dostávat zdravotní sestry a porodní asistentky.

zdroj: http://finexpert.e15.cz/ministryne-navrhuje-navyseni-platu-v-socialnich-sluzbach

One thought on “Ministryně navrhuje navýšení platů v sociálních službách

  1. Přiznávám, že mě zájem paní ministryně MPSV potěšil. Jednak pracuji jako sociální pracovník a jednak si myslím, že především pracovníci v sociálních službách by měli být lépe ohodnoceni. Je zajímavé, že MPSV přišlo s nápadem a zájmem o zvýšení platů v sociálních službách před blížícími se volbami… Co si o tom myslet?
    Martin, sociální pracovník

Můžete zanechat svůj komentář: