Kampaň Cesta domů aneb „Žil šťastně až do smrti“

Kampaň Cesta domů aneb „Žil šťastně až do smrti“

Ve čtvrtek 16. 2. odstartovala nejnovější kampaň Cesty domů s názvem „Žil šťastně až do smrti“ aneb Kdyby si vaši blízcí mohli vybrat, zvolili by umírání doma.

Motiv, který si hraje s obvyklým zakončením většiny pohádek, ale dovádí jej dále než jen ke svatbě prince s krásnou princeznou, pro Cestu domů navrhl a vytvořil Matěj Konečný se svou kreativní agenturou Bypass ve spolupráci s Milošem Kočím a Alešem Pokorným. Plakáty s motivem krále, který umírá ve své posteli, ve své komnatě, se svými věcmi a mezi obrazy své rodiny, můžete vídat až do poloviny března v pražském metru nebo na konci února v časopisu Respekt. Cílem kampaně je vnést téma umírání a péče o umírající v domácím prostředí do veřejného prostoru a diskuze, tak jak se o to Cesta domů dlouhodobě snaží. Obrázky jsou také ke shlednutí od pracovníků Domácího hospicu setkání v Rychnově nad Kněžnou.

„Jedná se také především o to, aby si lidé začali dříve uvědomovat svoji smrtelnost, aby začali i o tomto tématu dříve hovořit, aby dokázali třeba i odmítnout nějaké už nesmyslné lékařské zákroky, které jsou jim nabízeny a díky kterým se spíše prodlužuje utrpení, aby začali dříve budovat smysluplné vztahy v rámci svých rodin a sociálního okolí, což je pak neocenitelným ,,benefitem“ právě v konečné fázi života“. Dodává za hospic Setkání Martina Vrbová.

https://www.youtube.com/watch?v=CryJuPYnL0Y

Můžete zanechat svůj komentář: