Nové vedení sociální demokracie se sešlo na prvním jednání

Nové vedení sociální demokracie se sešlo na prvním jednání

Nové vedení České strany sociálně demokratické, které zvolili delegáti 39. sjezdu, se poprvé sešlo v neděli 12. března. Na jednání se řešily programové otázky, místopředsedové si zároveň rozdělili své kompetence.

Programové otázky bude mít na starosti dále Lubomír Zaorálek, stejné kompetence zůstanou i Michaele Marksové a Janu Hamáčkovi. Michaela Marksová se bude věnovat odborným komisím, Jan Hamáček potom zahraničním vztahům. Jednání se zúčastnili také dva nově zvolení místopředsedové Jan Birke a Petr Dolínek. Birke, který je zároveň volebním manažerem ČSSD, se bude primárně věnovat kampani před podzimními volbami, Dolínek potom spolupráci s politiky ČSSD na komunální úrovni.

Jednání politického grémia proběhlo pouhý den po skončení sjezdu. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka řekl, že je potřeba, aby nové vedení začalo naplno věnovat hned od začátku. „Čas do voleb se krátí a je tady celá řada věcí, které před sociální demokracií leží, mimo jiné snížit náskok hnutí ANO. Potřebujeme, aby se zvýšila podpora veřejnosti a my ten náskok v následujících měsících výrazně snížili,“ řekl po jednání předseda ČSSD.

Vedení sociální demokracie počínaje dneškem začalo pracovat na přípravě volebního programu pro volby do Poslanecké sněmovny. Ten by měl být hotový do června, kdy se uskuteční programová konference. „Tato debata nebude pouze interní, ale chceme oslovit také odborníky a veřejnost,“ dodal Bohuslav Sobotka a dodal, že na programové konferenci by ČSSD měla zároveň představit lídry kandidátek ve všech 14 krajích.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/nove-vedeni-socialni-demokracie-se-seslo-na-prvnim-jednani/

Můžete zanechat svůj komentář: