Zdravotní klaun : „Nejen filmy potřebují hrdiny“

Zdravotní klaun : „Nejen filmy potřebují hrdiny“

Srdečně vás zveme na 24. ročník tradičního Mezinárodního filmového festivalu FEBIOFEST Praha, jehož jsme hrdým charitativním partnerem! A proč? Protože nejen filmy potřebují své hrdiny!

Každý film potřebuje svého hrdinu, ať už je to Superman, udatný princ, vědec, který odvrátí živelnou katastrofu, či statečný létající pes. Pomineme –li filmy dle skutečné události, my Zdravotní klauni vidíme denně stovky hrdinů udatnějších, než jsou ti filmoví. Jsou jimi lékaři, zdravotní sestry, vážně nemocné děti a jejich trpící rodiče. Ale právě pro tyto hrdiny jsou jejich osobními hrdiny právě Zdravotní klauni. To oni totiž dokáží svým smíchem porazit bolest, nudu, i strach, a to bez scénáře, kostymérky, maskérky a vidiny zlaté sošky Oscara. Jejich oceněním je dětský smích a třeba dojaté špitnutí maminky: „Děkuju! Dnes se Evička po dvou měsících poprvé usmála!“.

CHARITATIVNÍ PROJEKCE
Zažijte příjemné filmové chvilky, a zároveň podpořte činnost Zdravotních klaunů. Vybrat si můžete z následujících charitativních promítání se zvýšeným vstupným (139,- Kč):

pátek 24. 3. / 15:30 – Loving
pátek 24. 3. / 17:30 – Janis
sobota 25. 3. / 17:00 – Lady Macbeth
středa 29. 3. / 17:00 – Matka

„Charitativním partnerem právě festivalu Febiofest jsme velmi rádi, protože myslím, že máme mnoho společného. Film probouzí představivost, přináší radost i rozptýlení, a to samé dokáží naši Zdravotní klauni. A tak jako film potřebuje své hrdiny, tak nemocné děti a osamělí senioři potřebují své hrdiny – Zdravotní klauny“, Kateřina Slámová Kubešová, ředitelka Zdravotního klauna.

Podívejte se na video našich hrdinech: 

[wpdevart_youtube]SaHQLOc8oTY[/wpdevart_youtube]

O FESTIVALU

Mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST, byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO. Začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se během let proměnil ve velký filmový festival, který si ale stále zachovává svůj původní profil a cíl: všechno pro diváka.
Díky programu, přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a slavným hostům přitahuje festival každý rok početnější, otevřené a zvídavé publikum všech věkových kategorií a vzbuzuje zájem domácí kritiky a tisku, stejně jako místních distributorů.
Po ukončení programu v Praze putují vybrané snímky do dalších měst v rámci regionálních ozvěn, a Febiofest tak nabízí možnost vidět kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město.

FEBIOFEST PRO MIMOPRAŽSKÉ
Hradec Králové 3. – 5. 4.
Děčín 4. – 6. 4.
Plzeň 5. – 7. 4.
České Budějovice 6. – 8. 4.
Pardubice 10. – 13. 4.
Liberec 11. – 13. 4.
Jihlava 12. – 14. 4.
Chomutov 13. – 15. 4.
Brno 18. – 19. 4.
Olomouc 19. – 21. 4.
Mikulov 21. – 23. 4.
Ostrava 24. – 26. 4.
Zlín 26. – 28. 4.

zdroj: http://www.zdravotniklaun.cz/febiofest-2017-i-nejen-filmy-potrebuji-sve-hrdiny/

Můžete zanechat svůj komentář: