Ministryně Marksová na Sustainability Summitu v Londýně

Ministryně Marksová na Sustainability Summitu v Londýně

Ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová vystoupila na II. ročníku Sustainability Summitu 2017 v Londýně. Summit je organizován týdeníkem The Economist a je zaměřen na udržitelný rozvoj ekonomiky, a to zejména na výzvy a možné příležitosti, které přináší mezinárodní závazky v oblasti ochrany životního prostředí přijaté v rámci COP21 v Paříži v roce 2015 pro mezinárodní firmy.

V rámci Summitu se setkávají zástupci vlád, akademické sféry i nadnárodních společností k diskusi nad vhodnými strategiemi pro dlouhodobě udržitelný rozvoj. Ve svém vystoupení na Summitu se ministryně Michaela Marksová zaměřila na sociální aspekty globálního úsilí o ochranu klimatu a udržitelný rozvoj, zejm. změny struktury zaměstnanosti (např. s ohledem na snižování těžby fosilních paliv, tedy rekvalifikační programy pro horníky a změny na trhu práce spojené s postupem automatizace a robotizace.

Sustainability Summit 2017 odstartoval jen několik hodin po středečním teroristickém útoku v hlavním městě Velké Británie. Michaela Marksová proto na místě neštěstí uctila památku obětí útoku a vyjádřila solidaritu se všemi obyvateli Londýna.

zdroj: http://www.mpsv.cz/cs/29938

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.