Bohuslav Sobotka: Pokračujeme v boji s kybekriminalitou, navýšíme počty expertů NBÚ

Bohuslav Sobotka: Pokračujeme v boji s kybekriminalitou, navýšíme počty expertů NBÚ

Jsem rád, že vláda dnes schválila můj návrh na vytvoření kapacity Národního bezpečnostního úřadu pro zvyšování kybernetické bezpečnosti České republiky. V praxi to bude znamenat, že se zvýší počet zaměstnanců Národního centra kybernetické bezpečnosti o dvacet expertů na metodiku, prevenci a vzdělávání. Tito odborníci vytvoří týmy poskytující komplexní metodickou podporu konkrétním subjektům, které o ni požádají, což je nový úkol, který vláda úřadu uložila.

Jde o další významný krok, který pomůže naší snaze o potírání kybernetické kriminality.

Na dnešním jednání vlády jsme také vyslechli zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti ČR za rok 2016 a o naplňování Akčního plánu k Národní strategii kybernetické bezpečnosti ČR na období 2015–2020.

Řada úkolů, které z Akčního plánu vyplynuly, byla splněna a ostatní se průběžně plní. Rozvíjí se činnost Národního centra kybernetické bezpečnosti, které tato vláda zřídila v rámci Národního bezpečnostního úřadu. Mimo jiné jsme zlepšili kritickou informační infrastrukturu, posílili významné informační systémy, zkvalitnili legislativu, zlepšujeme mezinárodní spolupráci včetně spolupráce s našimi spojenci z NATO.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/bohuslav-sobotka-pokracujeme-v-boji-s-kybekriminalitou-navysime-pocty-expertu-nbu/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.