Kuličkování, aneb předvelikonoční akce v MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou

Kuličkování, aneb předvelikonoční akce v MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou

Paní učitelky si pro děti a jejich blízké na 11. dubna na čas odpolední připravili akci pod názvem : Kuličkování. Akce naladila atmosféru jara a velikonoc.

V areálu školky bylo několik zajímavých stanovišť se soutěžemi pro děti i dospělé. Vše bylo s jednoznačným nádechem blížících se velikonočních svátků. Nejdřív každé dítě ze školky házelo míčkem do otvoru, aby se mu po úspěšném pokusu otevřela velikonoční soutěžní brána.

Na jednotlivých stanovištích pak bylo možné soutěžit v hledání kuličky v kelímcích, běh s vajíčkem na lžíci – v tomto běhu se proti dětem postavili dospěláci, kteří běželi s vajíčkem na lžičce a ještě na trase měly překážky, které musely překonat. Zajímavé a zábavné bylo házení vajíček do plata od vajíček podle barev, cvrnkání kuliček do jamky, cvrnkání kuliček do otvorů za body, stavění věže z molitanových koleček na čas a to vždy tři soupeři najednou, zdolání kriketové dráhy. Děti také koulely vajíčka po skluzavce a dospěláci je museli chytat do kblelíčku. Všechny také pobavila jízda s vajíčky v malém či velkém kolečku, opět si děti a dospěláci poměřili své schopnosti a rychlost a nutno dodat, že měli dospěláci co dělat, aby stačili tempu dětí. To už se pomalu odpolední akce blížila do svého finále, ještě se však několikrát koulely velké gumové balóny z kopce, který mají děti v areálu školky, dospěláci nafukovali na rychlost a velikost balónky a pak všichni dostali výborná linecká vykrajovaná vajíčka, a nepečené cukroví ve tvaru kuliček. Bylo to prostě vydařené Kuličkování.

Můžete zanechat svůj komentář: