Depeche Mode – Live in Berlin aneb projekt: Jeden večer 100 kin v ČR a samozřejmě také v Královéhradeckém kraji

Depeche Mode – Live in Berlin aneb projekt: Jeden večer 100 kin v ČR a samozřejmě také v Královéhradeckém kraji

Společnost ATLANTIS dne 4.5.2017 uvede do českých kin unikátní záznam koncertu kultovní kapely DEPECHE MODE. Záznam koncertu z posledního turné DM bude uveden v rámci projektu JEDEN VEČER STO KIN V ČR což platí i pro Královéhradecký kraj.

V 90 – tých let byl na Rychnovsku velmi silný a soudržný fanklub skupiny Depeche Mode pod názvem DMHALO415. Tento fanklub pořádal v tehdejším R-klubu komorní párty nejen této kapely , ale podobných kapel v hudebním žánru Syth-popu, z našich krajů můžeme jmenovat především nyní znovuzrozenou kapelu Oceán. DMHALO415 pořádal také velké párty, kterých se zúčastnilo na 400 lidí z Čech, Slovenska, Polska a dokonce Maďarska. Na těchto párty nechybělo živé vystoupení syntezátorových kapel BRIDGEHOUSE (Nové Město nad Metují) a VIVA-LEE (Rychnov nad Kněžnou). Akce byly pořádány v rychnovské sokolovně a Pelclově divadle.

Možná nejen pro výše uvedenou nostalgii, ale také stále velkou atraktivnost skupiny Depeche Mode, která před krátkou dobou vydala nové album SPIRIT, je možné doporučit shlédnout hudební záznam z koncertu Live in Berlin, který vznikl během turné Delta Machine Tour. Shlédnout můžete díky  projektu : „Jeden večer 100 kin v ČR“. Ve všech 100 kinech se bude film promítat shodně 4. května, je možné jej vnímat jako určité „rozpálení“ před koncertem v Praze připravovaného na 24. května 2017. V Královéhradeckém kraji bude film promítán v Dobrušce, Hradci Králové, Náchodě a Žamberku.

Dovolte několik řádků z tiskové zprávy pořádající společnosti Atlantis:

Záznam koncertu jednoho z nejúspěšnějších turné odehraného pro 2,5 milionu fanoušků ve 32 zemích světa, zvěčněné tím nejžádanějším režisérem Antonem Corbijnem.

„Pouhých dvacet minut po začátku, když se rozezněly mohutné akordy Black Celebration, Dave Gahan roztrhal svoji potem nasáklou vestu a ukázal své potetované tělo. Při glam-rockové „hymně“ Personal Jesus se točí jako derviš a pózuje jak Mesiáš. Ale do Mesiáše, má skutečný Dave daleko.“ (Stephen Dalton – Hollywood reporter)

Můžete zanechat svůj komentář: