Prevence patologických jevů v MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou aneb „Zápas s pravidly je prima“

Prevence patologických jevů v MŠ Sluníčko Skuhrov nad Bělou aneb „Zápas s pravidly je prima“

O tom, že pravidla nejsou povidla jsme se v naší MŠ přesvědčili na vlastní kůži. Je nám všem přirozeně lépe, když se dodržují a to nejen ve školce, ale i doma, na ulici, v divadle…

Samozřejmě se může stát a také se to často stává, že někdo pravidla porušuje, záměrně škodí či ubližuje ostatním. Někdy je velmi těžké se s tímto popasovat. Víme, že nácvik sociálních dovedností ve skupině, uvědomění si svých práv, dodržování zásad zdravého životního stylu atd. zvyšuje odolnost dětí vůči šikaně a dalším patologickým jevům. Možná nám nebudete věřit, ale v naší MŠ ve Skuhrově n. B. nám s tímto pomáhá jedno malé děvčátko. Prozradíme vám, jak se jmenuje, protože bychom byli rádi, kdyby pomohla i vám. Jmenuje se Pipi Dlouhá punčocha, a přestože je ještě malá, má obrovskou sílu. Naštěstí ji využívá ve prospěch spravedlnosti, ale známe i takové typy, které nejsou jako Pipi… Pozvali jsme si tedy do školky Martina, Michala a Rosťu, opravdové bojovníky, zápasníky a rváče a oni nám předvedli nevídané a vyprávěli neslýchané. Jednoduše napsáno- předvedli nám své umění a naučili nás, jak se chovat v boji s protivníkem. Umíte si představit tu atmosféru, „když se u nás chlapi poprali“. Děti s úžasem sledovaly jejich taktiku, úchopy, páky, kopy, porazy, údery a pády.Pomalu začaly chápat, že to není jen obyčejná rvačka, ale že jde o cvičení, které má řád, při kterém se musí spolupracovat a musí se dávat pozor, aby partnerovi nebylo ublíženo.

Naučily se „bojová pravidla“

1. Trénuj každý den

2. Nikdy na nikoho neútoč

3. Sněz všechnu svou zeleninu

4. poslouchej rodiče, učitele a trenéra

Děti si pravidla rychle zapamatovaly a také si vyzkoušely, co už samy dokážou. Kotoul vpřed byl pro ně hračka, ale pád ze dřepu dozadu trénovaly i odpoledne. To bylo opravdu těžké. Naučily se i jednoduché bojové hry, zažily legraci, ale hlavně pochopily, že i zápas a pošťuchování mezi sebou(samozřejmě s pravidly) může být prima.

Rádi bychom tímto poděkovali panu Pohlovi z DOJO SHIN-KYO Rychnov n. K. a jeho kolegům za ochotu a vstřícnost a těšíme se na další setkání.

This slideshow requires JavaScript.

autor textu: Zuzana Krassková

Můžete zanechat svůj komentář: