Baxter uvažuje o uzavření továrny Gambro v Přerově

Baxter uvažuje o uzavření továrny Gambro v Přerově

Společnost Baxter uvažuje o uzavření své továrny Gambro v Přerově, která vyrábí zdravotnickou techniku. V přerovské filiálce pracuje na 620 lidí. Rozhodnutí padne v polovině června. V pondělí to oznámil mluvčí společnosti Baxter Roman Pavlík. Zástupci vedení firmy Baxter k uzavření přerovské továrny Gambro bez dalších podrobností uvedli, že pravidelně vyhodnocuje a optimalizuje skladbu svých produktů a výrobních procesů po celém světě.

Přerovský závod Gambro Czech Republic vyrábí hadičkové systémy a příslušenství dialyzačních souprav. V posledních letech mu výrazně klesají tržby.
Podle Pavlíka o případném uzavření přerovského závodu Gambro bude rozhodnuto poté, co uplyne třicetidenní lhůta pro jednání se zaměstnanci. Proces byl zahájen v pondělí. „V případě, že skutečně dojde k jeho uzavření, přistoupí společnost k této situaci s největší možnou odpovědností, aby zajistila plnou podporu všem, kteří budou tímto krokem přímo zasaženi,“ uvedl. Společnost Baxter v případě uzavření přerovského závodu Gambro podle Pavlíka finančně pomůže jeho zaměstnancům.

Problémy měla přerovská továrna Gambro už v roce 2012. Kvůli silnému zemětřesení v Itálii musela tehdy na čtyři měsíce zastavit provoz. Společnost přišla o dodávky materiálu ze sesterského závodu v italském městě Medolla, který zemětřesení postihlo. Kvůli odstávce podnik v roce 2012 vykázal meziroční pokles tržeb o 22 procent z 1,076 miliardy korun v roce 2011 na 840 milionů. V roce 2013 jeho tržby vzrostly o třetinu na 1,1 mld Kč.

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji v dubnu klesla z březnových 5,5 procenta na pět procent. V regionu bylo na konci dubna evidováno 22 495 uchazečů o zaměstnání, zatímco v březnu jich bylo 24 846. Jde o nejnižší počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji od listopadu 2008.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6508-3/baxter-uvazuje-o-uzavreni-tovarny-gambro-v-prerove

Můžete zanechat svůj komentář: