(Aktualizace) Depeche Mode živě v Praze aneb „Návrat do pražského náručí „

(Aktualizace) Depeche Mode živě v Praze aneb „Návrat do pražského náručí „

24. květen byl nejen pro fanoušky Depeche Mode stěžejním datem, neboť se konal koncert této kultovní skupiny. Koncert se uskutečnil v Eden Aréně a vstup byl návštěvníkům koncertu umožněn již od 16:00 hod. a to za velmi zesílených bezpečnostních opatření ze strany Policie ČR, která byla po teroristickém činu v Anglii v Manchesteru kde zahynulo 22 převážně mladých lidí a lékaři podle poslední bilance po útoku ošetřili 116 zraněných, 23 lidí zůstává ve vážném stavu, ozbrojena i samopaly.

Aréna se velmi pozvolna zaplňovala za vystoupení obou předkapel. Mě osobně zaujala více první předkapela pod jménem F.O.X. synth popového zaměření z Essexu ve Velké Británii. Vydala již dvě alba „Chimera“ a „Hypoxia“. Kapela získává popularitu nejen doma, ale i v zahraničí a to díky jejich éterické směsi elektroniky a tmavého popu. Výkon tria byl po zásluze oceňován bouřlivým potleskem.

Druhou předkapelou byla The RAVEONETTE z Dánska. Jedná se o rockovou hudební skupinu, která byla založená v roce 2001 v Kodani. Skupinu tvoří zpěvák a kytarista Sune Rose Wagner a baskytaristka a zpěvačka Sharin Foo. Výkon byl také dobrý i několik pietních vět k tragédii v Manchesteru a nejen ty byly odměněny potleskem.

Nástup samotných Depeche Mode, byl neskutečně přesný a to dle avizovaného času 19:45 hod. Koncert samotný pak skončil ve 22:00 hod.

Velmi nemile mě překvapilo, že ještě tak do třetí skladby koncertu bylo zejména hlediště na sezení poloprázdné, což se však za dalších několik minut naprosto zaplnilo. Byl to nádherný pohled vidět zaplněný stadión, který opravdu vřel a nadšeně tleskal každé skladbě Depeche Mode. Dave Gahan to jako již tradičně umí, tak pro něj nebyl sebemenší problém všechny návštěvníky koncertu pořádně strhnout k potlesku, zpěvu …

Setlist koncertu:

 1. Going Backwards

 2. So Much Love

 3. Barrel of a Gun

 4. A Pain That I’m Used To

 5. Corrupt

 6. In Your Room

 7. World in My Eyes

 8. Cover Me

 9. A Question of Lust

 10. Home

 11. Poison Heart

 12. Where’s the Revolution

 13. Wrong

 14. Everything Counts

 15. Stripped

 16. Enjoy the Silence

 17. Never Let Me Down Again

Encore:

18. Somebody

19. Walking in My Shoes

20. „Heroes“ (David Bowie cover)

21. I Feel You

22. Personal Jesus

Diváci nejsilněji vnímaly skladby : Everything Counts, Stripped, Enjoy the Silence, Never Let Me Down Again, Wrong a Personal Jesus.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Můžete zanechat svůj komentář: