Minivolejbalový turnaj v Týništi nad Orlicí

Minivolejbalový turnaj v Týništi nad Orlicí

V neděli 21. 5. se v Týništi konal další ročník minivolejbalového turnaje s názvem Závěrečná. Na hřištích SK Týniště nad Orlicí se sjelo celkem 24 družstev a bojovalo ve třech minivolejbalových barvách. 

V kategorii tzv. žlutého minivolejbalu, který je určen pro 1. a 2. třídu, kdy se míč hází a chytá se utkalo 6 týmu systémem každý s každým. Po velkých bojích nakonec zvítězily Pandy z Pouchova, před domácími Banány z DDM Týniště nad Orlicí.

V oranžovém minivolejbale pro třeťáky, kdy je dovoleno míč chytit, ale pak už se volejbalově odbíjí, hrálo 8 dvojic také systémem každý s každým. Hraje se na čas, čímž je možné dobře propočítat potřebný čas a systém. Na antuce vyhrál tým Pomerančů z DDM Týniště nad Orlicí, na 2. místě skončil tým TJ Slavia Hradec Králové E.


Nejpočetnější bylo zastoupení modrého minivolejbalu, kde se již hraje ve trojicích, a platí všechna pravidla jako ve velkém, šeskovém volejbale. Tam se hrálo ve dvou pětičlenných skupinách a poté znovu ve dvou finálových skupinách. Celkové vítězství si odnesla děvčata z TJ Slavia Hradec Králové C, před svými kolegyněmi Slavia B a na bronzovou příčku nakonec dosáhly Ostružiny z DDM Týniště nad Orlicí. Mezi účastníky byly také děti z Kvasin, Ruchadla Zájezd a Stěžer.

Rozhodčími se staly starší hráčky domácího týmu a aktivní rodiče, kteří také přispěli drobnými dary do odměn. Všichni hráči si nakonec vybírali drobné ceny, že je ani pobrat nemohli. Děkujeme všem pomocníkům za jejich čas a energii a panu Jaroslavu Pokornému, předsedovi SK Týniště, za ochotu a vstřícnost.

Autorka článku: Eva Jenčíková, DDM Týniště nad Orlicí

Můžete zanechat svůj komentář: