Mzdy prodavačů za poslední rok oproti ostatním profesím výrazně vzrostly

Mzdy prodavačů za poslední rok oproti ostatním profesím výrazně vzrostly

Jak v posledním roce rostly mzdy a platy českých zaměstnanců? Na tuto otázku nyní přinesly odpověď údaje Českého statistického úřadu (ČSÚ). Mzdy prodavačů se zvýšily průměrně o 9,2 procenta, což je téměř nejvíc ze všech profesí. O více procent si statisticky polepšili jen vojáci.

„K navýšení mezd v obchodě loni skutečně došlo a výrazně k tomu přispěl náš odborový svaz, neboť se nám dařilo v kolektivních smlouvách navýšit mzdy mnohem více než v předchozích letech,“ říká předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová. Dodává, největší roli hrály výborné hospodářské výsledky obchodních řetězců a celkově dobrý stav české ekonomiky.
Podle ČSÚ činila průměrná hrubá mzda prodavačů v roce 17 481 korun v roce 2015, zatímco loni to bylo již 19 092 korun. „Tato výše bohužel představuje průměr za celé odvětví obchodu. Podle našich údajů však byla realita v řetězcích jiná, mzdy byly nižší,“ komentuje statistické údaje Burianová a dodává: „Letos nárůst mezd pokračuje a usilovat o jejich zvýšení budeme v rámci kolektivního vyjednávání, které vedeme se zaměstnavateli, i v dalších letech. Samozřejmě nám nejde jen o prodavače, ale i o další zaměstnance v řetězcích, například pekaře či řezníky. A také o skladníky v logistických centrech, které rovněž zastupujeme.“

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6544-3/mzdy-prodavacu-za-posledni-rok-oproti-ostatnim-profesim-vyrazne-vzrostly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.