Zkus Kuks! Baroko naoko

Zkus Kuks! Baroko naoko

Projděte se areálem bývalých barokních lázní ve východočeském Kuksu! Představí vám tu jejich podobu v době jejich největší slávy, kdy byly jedním z evropských center kultury. Prožijte i vy výjimečnost tohoto místa a nechte se jím inspirovat! 

Co vás tam čeká teď? Majestátní hospital se zahradou, desítky barokních soch na každém kroku, dodnes tekoucí lázeňské prameny, ale také malebná zákoutí se studánkami, romantické roubenky, dobré víno, pohoda a klid.

Do Kuksu se jezdí obdivovat Ctnosti a Neřesti. A víte, že vyhlášené barokní lázně vznikly zřejmě podvodem? Místní lázeňské prameny totiž nejspíš nejsou léčivé, jak se před 300 lety tvrdilo. I tak byl a je Kuks oblíbeným turistickým cílem.

Na co nového se tady letos můžete těšit? Na komentované prohlídky s průvodci, ať už po bylinkové zahradě, nebo po bývalých lázních. Chystá se i nová „úniková“ hra na téma z místní historie.

Jaké termíny byste si měli zapsat do kalendáře? Konec srpna přinese návrat do časů barokního divadla při festivalu Theatrum Kuks. Vinobraní připomene 9. září zlatou éru kuksých lázní, kdy teklo víno proudem i po zdejším schodišti. Sezónu tradičně završí říjnové Svatohubertské slavnosti a vánoční trhy.

Už 17. června se Kuks přenese do dob své největší slávy při barokní slavnosti Baroko naoko. Do údolí se vrátí barokní rej, jaký zde zažil naposledy hrabě Špork. A ani ten tu nebude chybět. Čekají na vás živé obrazy ze Šporkovy doby, divadlo a loutky, hudba a tanec, vojenské ležení, dobové atrakce pro děti a večerní ohňová show. A to nejlepší nakonec: výtěžek z barokní slavnosti přispěje na obnovu Braunova Betléma.

zdroj: http://www.zkuskuks.cz/

Můžete zanechat svůj komentář: