Úřad vlády ČR otevírá veřejnosti zahradu Strakovy akademie

Úřad vlády ČR otevírá veřejnosti zahradu Strakovy akademie

I v letošním roce otevírá veřejnosti své brány zahrada Strakovy akademie. O víkendu 10. a 11. června 2017 vždy od 10 do 17 hodin se tak Úřad vlády ČR připojuje k mezinárodnímu festivalu Víkend otevřených zahrad, který probíhá v několika evropských zemích.

I v letošním roce otevírá veřejnosti své brány zahrada Strakovy akademie. O víkendu 10. a 11. června 2017 vždy od 10 do 17 hodin se tak Úřad vlády ČR připojuje k mezinárodnímu festivalu Víkend otevřených zahrad, který probíhá v několika evropských zemích.

Zahrada projektovaná podle návrhu významného zahradního architekta Františka Thomayera původně sloužila studentům akademie k odpočinku a sportu. Sportovní náčiní bylo odstraněno v souvislosti s využitím budovy akademie k vládním účelům po roce 1945. V současné době se na zahradě konají slavnostní přijetí zahraničních návštěv a v průběhu roku je veřejnosti uzavřena.

Zahrada Strakovy akademie je chráněna jako památka UNESCO, protože se nachází na území pražského centra, které na prestižní seznam světového dědictví patří. Zároveň je společně se Strakovou akademií chráněna také jako kulturní památka České republiky.

Zahrada Strakovy akademie bude přístupná z Kosárkova nábřeží v sobotu a v neděli vždy od 10 do 17 hodin.

Více informací o Strakově akademii a zahradě http://www.vlada.cz/cz/strakova-akademie-21411/

Více informací o Víkendu otevřených zahrad http://www.vikendotevrenychzahrad.cz/

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/urad-vlady-cr-otevira-verejnosti-zahradu-strakovy-akademie/

Můžete zanechat svůj komentář: