Mezi živnostníky, nespolehlivými plátci DPH, je 85 procent mužů

Mezi živnostníky, nespolehlivými plátci DPH, je 85 procent mužů

V květnu se počet firem, které jsou označeny jako nespolehlivý plátce DPH, zvýšil o 268 a jejich celkový počet dosáhl 9100. Mezi 1466 živnostníky, kteří jsou evidování jako nespolehliví plátci, je 85 procent mužů. Statistiky dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

„V průběhu května v registru nespolehlivých plátců DPH přibylo 330 nových subjektů a 76 společností bylo vymazáno. Celkově se tak počet nespolehlivých plátců v ČR zvýšil o 268 na 9106,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Mezi nespolehlivými plátci DPH je 16 procent (1466) živnostníků. Z 1466 podnikatelů – fyzických osob nejméně 85 procent tvoří muži. „Celá řada analýz poradenské společnosti Bisnode ukázala, že muži k podnikatelskému riziku přistupují méně obezřetně než ženy. Výrazně vyšší podíl mužů – podnikatelé mezi nespolehlivými plátci tento fakt dokresluje,“ doplnila Petra Štěpánová.

Nejpočetnější skupinu, více než 47,6 procent, nespolehlivých plátců DPH ke konci května tvořily společnosti s tržbami do 10 milionů korun. V této kategorii tržeb také v uplynulých měsících přibývají firmy nejrychlejším tempem.

V hlavním městě Praze má registrované sídlo 47 procent nespolehlivých plátců DPH, s velkým odstupem následuje kraj Jihomoravský (15,6 procent) a Středočeský (8,9 procent). Květnový přírůstek nespolehlivých plátců DPH obstaraly 78 procenty firmy s pražskou adresou. Ve čtyřech krajích, Královéhradeckém, Ústeckém, Moravskoslezském a na Vysočině, se celkový počet neplatících firem mírně snížil.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6559-3/mezi-zivnostniky-nespolehlivymi-platci-dph-je-85-procent-muzu

Můžete zanechat svůj komentář: