Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2017 (červen)

Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2017 (červen)

Tohoto velkého sportovního mezinárodního setkání dětí a mládeže s handicapem, se jako jeden ze spolupořadatelů účastnil i tým CZDGA. Jednou ze šesti sportovních disciplín byl premiérově i golf.

První soutěžní den proběhly golfové hry kategorie Open na stadionu VUT, kde hráči změřili své síly v odpalu na přesnost, odpalu na dálku, odpalu nejblíže k jamce, patování na přesnost a odehrání jamky na co nejméně úderů. Všechny golfové soutěže se hrály s plastovými holemi SNAG. Opravdu skvělé výsledky ještě více umocnily obrovské nadšení všech soutěžících, jejich radost ze hry a celkově skvělou atmosféru.

 
Druhý soutěžní den se odehrál golfový turnaj výkonnostních hráčů v golfovém resortu Kaskáda. V kategorii Masters – Mixed, společně nastoupili zdraví a handicapovaní golfisté.


Po celou dobu konání her, probíhal přímo v centru Brna na Náměstí Svobody doprovodný program, jehož součástí byly i praktické ukázky celé řady sportů pro tělesně a zdravotně postižené. Stanoviště CZDGA bylo od středy do pátku hojně navštěvováno zejména nejmladší generací. Bylo potěšující, že se několik „vycházejících golfových hvězdiček“, ve věku kolem tří až pěti let, opakovaně s rodiči vracelo.

zdroj: http://www.czdga.cz/evropske-hry-handicapovane-mladeze-emil-open-2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.