Mezinárodní turnaj jednotlivců v paragolfu, je pořádán pod záštitou Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA), České golfové federace (ČGF) a Českého paralympijského výboru (ČPV)

Mezinárodní turnaj jednotlivců v paragolfu, je pořádán pod záštitou Evropské golfové asociace hendikepovaných (EDGA), České golfové federace (ČGF) a Českého paralympijského výboru (ČPV)

V letošním roce pořádá CZDGA již sedmý ročník tohoto mezinárodního golfového turnaje, který je zařazen do prestižní evropské série European Disabled Golf Association Tour – Order of Merit v nejvyšší úrovni PREMIER. Nejlepší paragolfisté světa budou bojovat o cenné body do světového bodování WAGR a zároveň o co nejlepší pořadí v Evropském poháru. Loňského ročníku CZDGM 2016, který byl zároveň Mistrovstvím Evropy jednotlivců, se účastnilo 112 nejlepších hendikepovaných golfistů z 15 zemí. 

Pro Českou republiku je pořádání toho turnaje stejně významnou sportovní akcí, jako například pořádání mužského European Tour nebo Ladies European Tour v ČR. V letošním roce předpokládáme účast nejlepších reprezentantů z více než 12 států.

Zvyšující se zájem hráčů jasně vypovídá o rostoucí kvalitě turnaje a taktéž o nutnosti bojovat o pořadí ve světovém žebříčku, neboť paragolf bude s velkou pravděpodobností zařazen na Paralympijské hry již v roce 2024.

Turnaj je pořádán 16. – 18. 6. 2017 v golfovém resortu Mstětice, který je dlouhodobě velmi aktivně zapojen do projektu Golf bez bariér jako Tréninkové centrum hendikepovaných golfistů (TCHG), Partnerské hřiště hendikepovaných golfistů (PHHG) a zároveň jako Hřiště reprezentace ČR (PHR CZDGA). V pátek 16. 6. se odehraje tréninkové kolo, v sobotu 17. a v neděli 18. 6. pak dvě turnajová kola. Patronkou turnaje se letos opět stala nejlepší profesionální hráčka golfu v České republice Klára Spilková.

Do Mstětic dorazí i několikanásobný vítěz z předchozích ročníků Andrew Gardiner z Anglie, který spadá do elitní kategorie a hraje s HCP 2,2. Česká republika bude zastoupena reprezentanty Miroslavem Lidinským, Zbyňkem Kotkem, Alešem Süsserem, Tomášem Prouzou, Františkem Hesem, Jakubem Kovaříkem, Stanislavem Jiráskem, Pavlem Kamírem, Vlastimilem Hebelkou, Jáchymem Bémem, Zbyňkem Vavrečkou, Pavlem Bambouskem a také našimi reprezentačními juniory Lukášem Šnoblem a Zuzkou Lessi.

Účastníci turnaje Premier budou soutěžit v následujících kategoriích:

+HCP – HCP 11,4, kategorie na rány
HCP 11,5 – 18, 4, kategorie na rány
HCP 18,5 – 26,4, kategorie stableford

Ve vložených kategoriích Accesss nastoupí hráči v kategoriích:

HCP 26,5 – 36 kategorie stableford
HCP 37 – 54, kategorie stableford

Sportovci zároveň poměří síly v kategoriích dle postižení – nejlepší hráč s postižením dolní končetiny, nejlepší hráč s postižením horní končetiny, nejlepší hráč s ostatním postižením, nejlepší hráč v kategorii sedících.

Společnou snahou všech organizátorů je představit golf v očích hendikepovaných a široké veřejnosti nejen jako terapii, ale jako plnohodnotné sportovní odvětví pro každého a jako opravdový sport „bez bariér“. Věříme, že tato výjimečná akce přispěje k podpoře paragolfu nejenom v České republice, ale i v Evropě a přiláká k tomuto sportovnímu odvětví další hendikepované zájemce.

zdroj: http://www.czdga.cz/czech-disabled-golf-masters-2017

Můžete zanechat svůj komentář: