Návštěva utkání Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017 v Hradci Králové

Návštěva utkání Mistrovství Evropy v basketbalu žen 2017 v Hradci Králové

Tento rok Česká republika v červnových dnech hostí Mistrovství Evropy v basketbalu žen, klíčovými herními městy jsou Praha a Hradec Králové a my jsme navštívili utkání v Hradci Králové a to utkání skupiny B mezi Slovenskem a Běloruskem.

Půl jedná byl začátek zápasu. Ještě před tím musíme pochválit kvalitní bezpečnostní opatření před halou Zimního stadiónu i v jeho útrobách, vše se přitom ze strany pořadatelů, Policie ČR i Městské policie Hradec Králové neslo v příjemné náladě.

Utkání nebylo v žádném případě vyprodáno a obsazení haly tak můžeme odhadovat na více než čtvrtinové. Příjemnou podporou byli fanoušci obou týmů, slovenští fanoušci však jednoznačně převažovaly. Zbytek publika fandil Slovensku a též během zápasu to dával patřičně znát.

Slovenský tým až do konce prvního poločasu spíše body dotahoval, ale v posledních dvou třetinách kolektivně zabojoval a utrhl tak na svou stranu zasloužené vítězství. Zápas byl pohledný a herně zajímavý a v celku disciplinovaný, Slovensko vyhrálo zaslouženě a o tom rozhodl hlavně týmový duch, technika hry a kvalita přihrávek. Program mezi jednotlivými třetinami a poločasem byl vyplněn vždy zajímavým a pohledným vystoupením dívčí moderní gymnastiky a také prezentací roztleskávaček.


Po utkání jsme požádali milou a vstřícnou kapitánku Běloruska o rozhovor a Marina Kressová souhlasila.

– Co rozhodlo o překlopení se zápasu na stranu Slovenska?

– První poločas jsme měli dobře rozehrány a celkem disciplinovaně. Naše trenérka nás dokázala při time-outech vždy pořádně vzpružit k lepšímu výkonu. Ve druhém poločasu jsme znervózněli a začaly chyby v nahrávkách a celkové soustředěnosti a proto jsme bohužel prohráli 68:59.

– Jak se vám líbí zázemí pro basketbal v Hradci Králové?

– Pořadatelé tady odvádějí výbornou práci a my si to tady opravdu užíváme, na návštěvu města však ještě nebylo tolik času. Líbí se nám tady a doufám, že nám to také pomůže k lepším výkonům.

This slideshow requires JavaScript.

Můžete zanechat svůj komentář: