Medailový úspěch českých reprezentantů hendigolfu na CZDGM 2017

Medailový úspěch českých reprezentantů hendigolfu na CZDGM 2017

Na skvěle připraveném hřišti ve Mstěticích se ve dnech 17. – 18. června odehrál již sedmý ročník mezinárodního turnaje Czech Disabled Golf Masters, který je stabilně zařazen do nejvyšší evropské série EDGA Golf Tour. Na tomto významném turnaji bojovali o cenné body do světového žebříčku reprezentanti z 15 zemí. 

Nejlépe se se sobotním větrným počasím a nedělním vedrem vyrovnal v kategorii 1 a 2 – stroke play Švéd Joakim Björkman, který zahrál vyrovnané výsledky v obou kolech – 78 a 79 ran – a stal se absolutním vítězem před Hansem Van Elvenem z Nizozemska.


Obrovský úspěch zaznamenal český reprezentant Zbyněk Kotek, který v této elitní kategorii obsadil s výsledkem 81 a 83 třetí pozici. Za zmínku stojí jeho excelentní „šňůra“ na posledních šesti jamkách, kde Zbyněk zahrál -2. Druhým reprezentantem, který nastoupil v této kategorii, byl Miroslav Lidinský. I celkem uspokojivý výsledek 84 ran z druhého kola však nestačil vyvážit smolné první kolo, a obsadil 12. místo.


V kategorii 3 – stroke play nastoupili Tomáš Prouza, Aleš Sűsser a František Hes. Prvním dvěma reprezentantům chyběly na medailové pozice pouze 4 údery, a celkově tak obsadili velmi hezké 5. a 6. místo. František Hes skončil čtrnáctý.


V kategorii Stableford nastoupil vedoucí průběžného hodnocení Evropského poháru Jakub Kovařík společně se Stanislavem Jiráskem, Pavlem Kamírem a Vlastimilem Hebelkou. Jakub potvrdil roli favorita a díky vyrovnaným výkonům v obou kolech získal stříbrnou medaili. Druhé místo mu zaručuje průběžné vedení v EP a dává velkou naději na obhajobu celkového vítězství v Evropském poháru z posledních dvou ročníků. Standa obsadil pátou, Pavel šestou a Vlastimil sedmou pozici.


V letošním roce byly vypsány mimo hlavní kategorie ještě dvě z úrovně Access, Stableford 26,5 – 36 a 37 – 54. V první zvítězil Pavel Bambousek hrající z paragolferu s náskokem dvou bodů před velkou českou nadějí – juniorem Lukášem Šnoblem a třetím Tapio Eitovaarou z Finska. Pro Vladimíra Stárka byl start na takto významném turnaji premiérou, která se povedla na jedničku. Byl sice ve své kategorii 37 – 54 jediným hráčem, ale výsledkem může konkurovat mnoha reprezentantům z vyšších kategorií.


Rádi bychom upřímně poděkovali všem, kteří se na organizaci a technické podpoře turnaje podíleli, protože díky bezproblémovému průběhu a skvělé atmosféře se mnoho hráčů do ČR v příštích letech určitě vrátí.

zdroj:http://www.czdga.cz/medailovy-uspech-ceskych-reprezentantu-czdgm-2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.