Ministryně Marksová v Lysé nad Labem ocenila aktivní seniory

Ministryně Marksová v Lysé nad Labem ocenila aktivní seniory

I stáří může být velmi tvůrčím obdobím, jak dokazuje soutěžní výstava – „Šikovné ruce našich seniorů“, nad kterou ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová převzala záštitu. V Lysé nad Labem, kde byly dnes prezentovány práce seniorů, ministryně rovněž předávala jednu z cen.

„Jsem ráda, že tu dnes mohu ocenit zajímavé práce aktivních seniorů, kteří nerezignovali a dokazují, že i ve stáří lze vytvářet krásné a milé věci,“ uvedla ministryně Marksová.

Soutěž pořádá Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady. Senioři soutěžili v činnostech ruční práce, literární práce a fotografie. Hlavní myšlenkou výstavy je podpořit aktivitu seniorů, zejména těch, kteří žijí osamoceně v domácím prostředí a umožnit vyrobené práce představit veřejnosti.

Výstava a s ní spojený doprovodný program poskytují také mnoho informací o vzdělávání a pracovních příležitostech, o zdravotní a sociální péči i relaxačních a volnočasových aktivitách pro seniory.

Výstava „Šikovné ruce našich seniorů“ se koná v rámci celorepublikové výstavy „Senior – Handicap: aktivní život“ ve dnech 22. – 25. června na výstavišti v Lysé nad Labem.

zdroj: http://www.mpsv.cz/files/clanky/30824/MPSV_Ministryne_Marksova_v_Lyse_nad_Labem_ocenila_rucni_prace_senioru.pdf

Můžete zanechat svůj komentář: