Pardubickou kandidátku povede do voleb Jan Chvojka, v primárkách získal 65 % hlasů

Pardubickou kandidátku povede do voleb Jan Chvojka, v primárkách získal 65 % hlasů

Lídrem kandidátky do podzimních voleb bude v Pardubickém kraji ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka. V korespondenčním hlasování mu vyjádřilo podporu 65 % členů sociální demokracie.

„Rozhodnutí sociálních demokratů Pardubického kraje si velmi vážím. Je to pro mne závazek, abych ve volební kampani pracoval s plným nasazením. Chci ČSSD v kraji pomoci k dosažení co nejlepšího výsledku v parlamentních volbách.“

Stranických primárek se zúčastnilo celkem 43 % všech členů ČSSD v Pardubickém kraji. Ti jako dvojku potvrdili Pavla Havíře, lékaře a poslance ze Svitav. Ze třetího místa potom půjde do voleb Ing. Miroslav Váňa.

Volbou lídra a schválením kandidátní listiny je tak Pardubicko dalším krajem, kde už sociální demokracie zná výsledky stranických primárek. V posledních dvou krajích (Ústeckém a Jihočeském) se teprve hlasování o finální podobě kandidátek uskuteční.

Kompletní přehled známých výsledků naleznete zde: https://www.cssd.cz/volby2017/vysledky-stranickych-primarek-pro-volby-do-ps-p-2017/.

zdroj: https://www.cssd.cz/media/tiskove-zpravy/pardubickou-kandidatku-povede-do-voleb-j-chvojka-v-primarkach-ziskal-65-hlasu/

Můžete zanechat svůj komentář: