Globus zaplatí od července lépe své zaměstnance

Globus zaplatí od července lépe své zaměstnance

Další z řetězců, který si chce udržet zaměstnance a nalákat nové, je hypermarket Globus. Od 1. července zvedá mzdy v průměru o tisíc korun měsíčně. Polepšit si mají všichni, od prodavaček po management.

Globus tak letos navýší investice do platů o 184 milionů korun, loni to bylo o 130 milionů. Za tyto poslední dva roky stouply základní platy v řetězci o 16 procent. Výši průměrné mzdy firma neuvedla.

Výdělky lidí na prodejnách zvyšují postupně i konkurenční řetězce. Globus k platům nabízí různé benefity jako třeba 13. platy, dny dovolené navíc, stravenky, slevy na kulturní vyžití, letenky nebo profesní školení.

V samotných hypermarketech zaměstnává Globus 4900 lidí. Firma v Česku ve finančním roce 2015/2016 zvýšila zisk o čtyři procenta na 365 milionů korun. Tržby hypermarketů klesly o půl procenta na 22,8 miliardy korun. Německá společnost v ČR nyní provozuje 15 hypermarketů s průměrnou prodejní plochou okolo 11 000 metrů čtverečních. Na tuzemském trhu je od roku 1996.

Nízká míra nezaměstnanosti, zvyšující se konkurenční boj o kvalitní zaměstnance a nezájem uchazečů o práci v maloobchodu nutí obchodní řetězce v poslední době zvyšovat nástupní mzdy. Ty ale přesto u řady řetězců zůstávají pod průměrem Česka. Portál Platy.cz uvádí průměrnou mzdu na pozici prodavač 15 595 Kč, u pokladní 15 319 Kč a u vedoucího prodejny 25 829 Kč. Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku činila 27 889 korun.

zdroj: http://www.e-sondy.cz/aktualne/6613-3/globus-zaplati-od-cervence-lepe-sve-zamestnance

Můžete zanechat svůj komentář: