European Team Championship for Golfers with Disability 2017

European Team Championship for Golfers with Disability 2017

Osm českých reprezentantů bojovalo na mistrovství Evropy týmů hendikepovaných golfistů v portugalském Quinta do Lago, které se odehrálo od 29. 6. do 1. 7. 2017.

Nejlepší týmy Evropy nastoupily na skvěle připraveném hřišti South Course v kategoriích Team Cup Stroke Nations Cup Stableford ve formátech Foursome, Greensome a Individual.

Češi dokázali držet krok s absolutní špičkou v obou kategoriích. V Team Cupu svedly dvojice Zbyněk KotekMiroslav Lidinský a Tomáš ProuzaAleš Sűsser souboj s nejlepšími hráči světového hodnocení. Zejména výkon 80 ran Zbyňka a Mirka v Greensome, ve kterém zaostali pouhé 2 rány za celkovými vítězi z Francie, jasně dokazuje výkonnostní vzestup českého týmu. Celkový součet obou dvojic po třech hracích dnech, ze kterých se výsledky sčítaly, stačil na deváté místo.

Velký boj svedl reprezentační tým ve složení Jakub KovaříkMichal HošnaStanislav Jirásek a Pavel Kamír v Nations Cup. Výsledky našich hráčů po prvních dvou kombinovaných kolech dávaly šanci na historicky nejlepší umístění mezi „světovou pětkou“. Závěrečné kolo, kde se sčítaly tři nejlepší výsledky, zvládli naši stablefordoví reprezentanti na výtečnou. Podařilo se jim porazit i favorizovaný tým Anglie a obsadili celkově skvělé čtvrté místo, což je umístění nad všechna očekávání.


Je velmi potěšující, že se čeští paragolfisté dokáží v obou kategoriích nominovat na vrcholné mezinárodní turnaje a konkurovati silným týmům z Francie, Anglie, Španělska, Itálie, Nizozemska, Dánska, Finska nebo Švédska.

Přejeme našim reprezentantům hodně úspěchů v dalším boji o co nejlepší umístění v evropském poháru European Disabled Golf Tour, který bude v listopadu vrcholit v portugalském Algarve.

zdroj: http://www.czdga.cz/european-team-championship-golfers-disability-2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.