Jiří Funda: Postupové ambice Hradce u mě rozhodly

Jiří Funda: Postupové ambice Hradce u mě rozhodly

Do zahájení podzimní části Fortuna národní ligy zbývá přesně týden. A právě těchto sedm dní má na přípravu s Votroky nový hráč Jiří Funda (22). Přichází do města „pod Bílou věží“ z města zpod Černé věže, tedy z Českých Budějovic.

A černobílé barvy jsou mu ve fotbalovém životě asi souzeny, vždyť historicky má náš klub, stejně jako jihočeský, stejné barvy. Před prvním ostrým tréninkem, který absolvoval se svými novými spoluhráči, stihl Jirka odpovědět na několik otázek.

Můžeš nám v krátkosti popsat cestu, která tě do našeho města přivedla?

Byla to cesta krátká, vše se událo velmi rychle. V pondělí mne kontaktoval trenér Hradce Králové pan Karel Havlíček s tím, že by o mne měl klub, i on sám, zájem. Poradil jsem se s agenturou SPORTINVEST, která mne manažersky zastupuje, a velice rychle jsme se dohodli. Již ve čtvrtek byl přestup uzavřen.

Znáš Hradec Králové a jeho fotbalový klub?

Hradec samozřejmě sleduji a znám klub z venčí. Moc se na nové prostředí těším, je to vlastně můj první odchod z rodného regionu, takže vše pro mne bude nové nejen z té sportovní stránky, ale i soukromého života.

Když jsi zmínil soukromý život, kde budeš v Hradci bydlet?

Nyní, v první fázi, jsem ubytovaný v areálu na Bavlně. Ale hned začnu hledat vhodný byt, protože chci, aby se za mnou přistěhovala moje přítelkyně.

Co ty sám považuješ za své silné stránky na hřišti?

Jsem levonohý hráč, myslím si, že rychlostně dobře vybavený. Toho se snažím využívat v maximální možné míře na lajně, kde umím zabrat do ofenzivy i bránění. Alespoň doufám, že tak mne příznivci Votroků poznají.

Čeká nás sezóna ve druholigové soutěži. Ty ji znáš z Budějovic dobře, mnoho našich hráčů ale tuto soutěž nikdy nehrálo. Co jim budeš radit?

Radit nebudu asi nic, jsem moc mladý na rozdávání nějakých fotbalových rad. Mohu ale každého dopředu upozornit, že druhá liga je méně o fotbalovosti, o to více ale o bojovnosti, důrazu a nasazení. Bez těchto atributů se v ní dá uspět jen těžko. To ale jistě tady také všichni vědí a trenéři nás na takové zápasy připraví.

Jaké fotbalové cíle si pro nadcházející sezónu dáváš?

Samozřejmě chci být maximálně platným hráčem. Věřím, že budeme hrát nahoře. Právě ambice Hradce, které jsou postupové, hrály v mém rozhodování o přestupu z Jižních Čech zásadní roli.

Jirko, díky za první rozhovor a ať se ti v Hradci Králové líbí a fotbalově i lidsky daří.

zdroj: http://www.fchk.cz/A-tym/Novinky/Jiri-Funda–Postupove-ambice-Hradce-u-me-rozhodly-.aspx

Můžete zanechat svůj komentář: