Prospěšný zápas do budoucnosti

Prospěšný zápas do budoucnosti

Letenský tým remizoval v posledním přípravném utkání před startem nové sezóny s Vitesse Arnhem 1:1. Trenér Andrea Stramaccioni poprvé vedl tým před sparťanskými fanoušky na letenském stadionu.

Hráli jsme velmi špatně, báli jsme se hrát a odhaduji, že jsme ztratili tak deset nebo dvanáct míčů ve středu hřiště. Navíc jsme nedokázali dostat míče do vápna a špatně jsme napadali,“ uvedl kouč po zápase.

„Druhý poločas byl odlišný, protože jsme měli lepší pohyb i presink, a Vitesse nemohlo hrát tak, jako v prvním poločase. Určitě jsme podali lepší výkon ve druhé půli, byli jsme silnější ve hře jeden na jednoho a byli jsme silnější i po stranách,“ pokračoval.

„Oba středoví hráči nehráli dobře v první poločase, protože měli ale jiné úkoly a nebylo to pro ně jednoduché. V druhém poločase už to bylo lepší a pomohli k celkovému zlepšení. Zápas s Vitesse nám ukázal, na čem musíme dál pracovat, byl to prospěšný test do budoucnosti. V sestavě bylo hodně hráčů z minulé sezóny, kteří se stále musí stále učit, co po nich chceme a zbavit se předchozích návyků,“ prohlásil trenér.

Zranění hráči? Deset hráčů mimo hru, věřím, že k dispozici bude co nejdříve Mareček a Michal Kadlec. Costa by se měl připojit do tréninku s týmem. Připojí se také Mandjeck. Další hráči se budou zapojovat do tréninku postupně,“ řekl Stramaccioni, který už má téměř jasno o složení základní sestavy.

„U devíti z jedenácti hráčů mám jasno o složení základní sestavy.“

V zápase se představilo hned několik nových hráčů, trenér Stramaccioni je ale hodnotit nechtěl. „Nebylo by spravedlivé hodnotit posily po prvním zápase. Je stále velmi brzy a hráči potřebují důvěru,“ uvedl kouč, kterého ale potěšil výkon Srdjana Plavšiće v druhém poločase.

„Například Plavšić je hráč, o kterého jsem hodně stál, protože je to hráč, který je charakteristický pro hru, kterou chce naučit náš tým. Je to šikovný hráč a zároveň je to bojovník. Splnil přesně to, co jsem od něj očekával. Sice má asi čtyřicet kilo, ale pere se o každý míč, jako by byl jeho poslední,“ usmíval se Stramaccioni.

„Zápasy proti klubu z Bělehradu budou hodně důležité, protože dostat se do základní skupiny Evropské ligy je náš cíl. Následující týdny pro nás budou hodně důležité a věřím, že odvedeme co nejlepší práci hned v následujícím zápase,“ řekl Stramaccioni na tiskové konferenci krátce po konci zápasu v Bělehradu.

Proti Vitesse chytal Martin Dúbravka, o jedničce ještě ale není rozhodnuto. „Během týdne rozhodneme o tom, kdo bude týmovou jedničkou,“ dodal kouč.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/prospesny-zapas-do-budoucnosti-18526.html

Můžete zanechat svůj komentář: