Tenisový turnaj Prague Open byl ve znamení finále kvalifikace ITF žen a 1. kola Challenger muži

Na antuce to pořádně svištělo, jak ženám tak mužům a díky výborné organizaci turnaje vše probíhá jak má.

V prvním kole ITF žen například uvidíme : Markéta Vondroušová (CZE, WTA 74. místo), Dalila Jakupović (SLO, WTA 177. místo), Denisa Allertová (CZE, WTA 100. místo), Mihaela Buzarnescu (ROM, WTA 141. místo), Rebecca Šrámková (SVK, WTA 155. místo), Irina Khromacheva (RUS, WTA 121. místo), Lucie Hradecká (CZE, WTA 166.místo), Richen Hogenkamp (NL, WTA 94. místo) a samozřejmě další hráčky.

V mužích přes 1. kolo postoupili : Robert Stephane (FRA, ATP 245. místo), Ojeda Lara Ricardo (ESP, ATP 266. místo) – porazil poměrně překvapivě Ignatika Uladzimira (BLR, ATP 135. místo) a to poměrem 6:2, 7:6. Dále postupují Hampel Lenny (AUT, ATP 371. místo). Námi nejvíce sledovaným hráčem je Marek Jaloviec (CZE, ATP 278. místo), který porazil držitele divoké karty Martina Podlešáka (CZE) hladce 6:1 a 6:0. V dalším kole vyzve Adama Pavláska (CZE ATP 127. místo), nebo Marsela Ilhana (TUR, ATP 269. místo).

Zeptali jsme se Marka Jaloviece:

Marku jaká je kvalita kurtů a organizačního zázemí ?

Organizační podmínky jsou super. Celková organizace je na vynikající úrovni a jsem rád že si turnaj v Praze můžu zahrát“.

Marku dnešní jednoznačný vynikající výkon přinesl jasný výsledek co za tím stojí?

Hrál jsem dnes dobře i když jsem měl velmi přijatelný los, tak jsem do toho dal všechno a nezaváhal jsem. Každý vyhraný zápas je pozitivní“.

V dalším kole vás vyzve buď Adam Pavlásek (CZE), nebo Marsel Ilhan (TUR), kdo by byl pro vás příznivějším soupeřem a proč?

To nedokážu říct oba jsou velmi kvalitní hráči. Adam je nasazena jednička a je ve stovce, takže bude favorit. Zítra se půjdu na zápasy obou hráčů podívat a zkusím se na svůj zápas co nejlépe připravit“.