Ministryně Marksová podepsala memorandum o spolupráci s firmou ŠKODA AUTO

Ministryně Marksová podepsala memorandum o spolupráci s firmou ŠKODA AUTO

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podepsala s vedením společnosti ŠKODA AUTO memorandum o spolupráci. Memorandum reaguje na aktuální vývoj na českém trhu práce, zejména na nedostatek vhodné pracovní síly nebo dopady tzv. 4. průmyslové revoluce.

„Firma ŠKODA AUTO je nejen jedním z našich nejvýznamnějších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu, ale zároveň významným zaměstnavatelem na celostátní úrovni,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová. „Proto jsme se rozhodli pokračovat ve vzájemné spolupráci, a to nejenom s ohledem na další rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, ale chceme i nadále zlepšovat obecnou spolupráci na trhu práce v celé ČR,“ dodala ministryně.

Jde nejen o zprostředkování vhodných zaměstnanců prostřednictvím Úřadů práce ČR, ale i o sledování nových trendů na trhu práce, zejména v automobilovém průmyslu a navazujících odvětvích.

Dále jsou v memorandu osloveny oblasti, pracovních podmínek zaměstnanců, bezpečnosti a ergonomie práce, problematika agenturního zaměstnávání a také spolupráce v souvislosti s dopady 4. průmyslové revoluce. Společnost ŠKODA AUTO se jako strategický zaměstnavatel zavázala s MPSV spolupracovat v celé šíři úkolů vyplývajících z konceptu Práce 4.0, tedy zejména v oblasti předvídání vývoje a potřeb trhu práce, podpoře dalšího vzdělávání, hodnocení dopadů technologických změn na pracovněprávní předpisy i v oblasti podpory digitální gramotnosti v ČR.

zdroj: http://www.mpsv.cz/files/clanky/31165/TZ_-_Ministryne_Marksova_podepsala_memorandum_se_SKODA_AUTO.pdf

Můžete zanechat svůj komentář: