Těším se na nový začátek

Těším se na nový začátek

Sparťané ve středu ráno odcestují do Bělehradu, kde je ve čtvrtek večer čeká úvodní zápas třetího předkola Evropské ligy proti CZ Bělehrad. Martin Frýdek, jenž přišel o téměř celou minulou sezónu, je zpět v plné síle a vyhlíží start nového soutěžního ročníku.

„Věřím, že vše už je definitivně v pořádku. Žádná omezení nemám, odtrénoval jsem vše poctivě, koleno drží,“ usmíval se Martin při úterním setkání s novináři před středečním odletem do Bělehradu.

„Na soutěžní zápas se moc těším, je to zase nový začátek a těším se na něj. Pokud budu hrát, bude to pro mě po dlouhé době první soutěžní start. Těším se opravdu hodně, až to zase vypukne,“ pokračoval Martin, jenž se chystá na novou sezónu i se všemi novými spoluhráči. „Těším se i na atmosféru, měl by to být zážitek.“

„Nejsem ve Spartě placený od toho, abych komentoval příchody nových hráčů, ale především od toho, abych hrál a podával, co nejlepší výkony já sám. Soustředím se především sám na sebe, abych mohl hrát. Nejdůležitější pro Spartu ale je, aby trenér vybral ty nejlepší a hrála ta nejlepší jedenáctka,“ uvedl Martin.

„Zatím jsme neměli moc času se vzájemné všichni poznat, ale řekl bych, že všichni noví hráči zapadli do kádru dobře a přijali jsme je mezi sebe naprosto bez problémů. Všichni věříme, že to bude klapat.“

Hned na začátek sezóny čeká Frýdka a spol. těžký soupeř z Bělehradu. „Je to samozřejmě důležitý zápas hned na začátku, ale já si myslím, že pro Spartu je důležité každé utkání. Pro nás je to složité vždy, je na nás vyvíjen tlak, ale všichni se s tím popereme a chceme postoupit do skupiny,“ řekl Martin.

„Oproti generálce musíme zlepšit hodně věcí. Jednou z nich je například rozehrávka, ta se nám vůbec nedařila a celkově nám to nevyšlo, jak jsme si představovali. Jsme ale hráči Sparty a musíme se s tím umět poprat. Musíme to nyní hodit za hlavu a snažit se hned v dalším zápase hrát lépe,“ řekl Martin ohledně zápasu s Vitesse.

O Martinovi je známo, že může hrát na více postech, ovšem on má o své preferované pozici jasno. „Rád bych hrál ve středu zálohy, ale v této konkurenci musím dělat vše pro to, abych vůbec byl v sestavě. Už za trenéra Ščasného jsem hrál pozici s více ofenzivními úkoly a bavilo by mě tuhle pozici hrát, ale záleží na trenérovi, koho na tento post vybere.“

„Nejsem si jistý, zda nyní po všech těch příchodech tlak ještě víc narůstá, Řekl bych, že ne, protože ve Spartě je ten tlak zkrátka na nejvyšší úrovni neustále. Byl na nás vyvíjen tlak postoupit do Ligy mistrů a vyhrát titul, což se bohužel nepodařilo. Naopak se nám dařilo v Evropské lize, ale tlak byl, je a vždy bude. Nemyslím, že to bude jiné, než v předchozích sezónách,“ prohlásil Martin ohledně případného zvýšeného tlaku na tým.

„Do Bělehradu rozhodně neletíme bránit, chceme vyhrát každý zápas. Pro mě osobně je základem nedostat gól, výhra by mi udělala radost,“ dodal Martin.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/tesim-se-na-novy-zacatek-18542.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.