Udělat první krok k postupu

Udělat první krok k postupu

Sparťanská výprava dorazila ve středu do Bělehradu před čtvrtečním utkáním třetího předkola Evropské ligy. Na stadionu proběhl tradiční předzápasový trénink i tisková konference, které se účastnili kapitán David Lafata a trenér Stramaccioni.

„Všichni jsme rádi, že sezóna už začne. Je pravda, že začátek to bude ostrý. Co se tak bavíme v kabině, tak i noví hráči se těší. Mají zkušenosti s takovými zápasy, takže i to by nám mohlo do takového zápasu pomoct,“ prohlásil sparťanský kapitán.

„Viděli jsme rozbor soupeře, z čehož je patrné, že nás nečeká nic jednoduchého, ale rozebírat podrobnosti nechci. To jsou naše interní věci a uvidíme, jak si s tím poradíme ve čtvrtek večer,“ pokračoval David, jenž byl tázán také na Srdjana Plavšiće.   

„Srdjan je kvalitní fotbalista s velkým potenciálem. Věřím, že bude úspěšný a pomůže Spartě k úspěchům,“ řekl Lafata na adresu dnes již bývalého hráče bělehradského týmu.

Zatím nevím, zda budu vůbec hrát a uvidíme, jak sestavu poskládá a jaké úkoly budeme každý mít,“ reagoval na dotaz ohledně jeho případného nasazení do sestavy na postu podhrotového útočníka.  

Stramaccioni: Soustředím se jen na zápas

Sparťanský kouč přivezl do Srbska k prvnímu zápasu i nejnovější posily Mavubu, Mandjecka či uzdravujícího se Tal Ben Chaima, ovšem ve výpravě chyběli Michal i Václav Kadlec či zranění Costa s Néstorem.

„Michal Kadlec není společně s týmem v Bělehradu. David Hovorka potřebuje ještě čas, aby se dostal zpět do plného tréninku. Tomáš Rosický pracuje na svém návratu. Václav Kadlec není v nominaci, protože jsem nebyl spokojený s jeho výkony. Řekl jsem mu to během naší debaty v Praze. I proto jsou hlavními útočníky pro tento zápas Marc Janko a David Lafata,“ uvedl Stramaccioni na tiskovce před zápasem.

„Tal ben Chaim se zapojil do plného tréninku v tomto týdnu, ale nebude zřejmě hrát od úvodní minuty. Co se týče Mandjecka a Mavuby, tak Mandjeck je připraven v tuto chvíli lépe,“ pokračoval trenér.

„O základní sestavě jsem rozhodnutý, ale jediný otazník je u Ondry Zahustela, který má problémy se zády. Pokud bude v pořádku, tak bude na střídačce připraven do zápasu, pokud ne, mezi náhradníky bude Milan Piško, kterého jsme vzali s sebou právě kvůli tomu, že Ondra není zcela v pořádku,“ řekl kouč Sparty.

„V tuto chvíli se starám pouze o čtvrteční zápas. Spekulace někdy vytváří situace, které nemám rád, zvlášť v blízkosti zápasů. Pokud bude nějaký další přestup, budu rád, pokud se uzavře, co nejdříve a tým bude připraven na start ligy,“ reagoval na dotaz směřující na přestupové spekulace.

„Hráči nepotřebují, abych jim připomínal, jak bouřlivá atmosféra může na stadionu Marakan být, všichni mají dost zkušeností, aby si s tím poradili. Může to být i motivace pro sparťanské fanoušky, aby příští týden vytvořili výbornou atmosféru při odvetě v Praze. Věřím, že budeme ve čtvrtek večer kompaktní a silní, abychom udělali první krok k postupu,“ dodal. 

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/udelat-prvni-krok-k-postupu-18546.html

Můžete zanechat svůj komentář: