Pátý ročník challengeru ATP Svijany Open  s dotací 43.000 eur začal tuto sobotu 29.července 2017

Pátý ročník challengeru ATP Svijany Open s dotací 43.000 eur začal tuto sobotu 29.července 2017

Hlavní turnaj se rozeběhne v pondělí a v úterý a prvním nasazeným bude český daviscupový reprezentant Adam Pavlásek, k 24.červenci 126.hráč žebříčku ATP.

Mezi osmičkou nasazených nebudou chybět němečtí tenisté Oscar Otte (153.), Cedric Marcel Stebe (159.), Portugalec Pedro Sousa (161.), německý vítěz libereckého challengeru z roku 2015 Tobias Kamke, náš Lukáš Rosol (166.), a držitel volné karty pořadatelů Španěl Tommy Robredo, Světová pětka z roku 2006, devítinásobný vítěz turnajů světové série ATP Tour- 35letý  dvojnásobný semifinalista grandslamů  se po  vyléčení zranění vrací z páté světové stovky a byl před libereckým turnajem na 180.příčce ATP. „S Robredem jsem se domluvil na jeho startu v Liberci v průběhu French Open v Paříži,“ prozradil Jan Stočes,   který tvoří s  Tomášem Trskem řídící  tandem libereckého challengeru.

Volné karty obdrželi v Liberci čeští mladíci Dominik Kellovský, Patrik Rikl, jistou účast v hlavní soutěži mají Jan Šátral, Václav Šafránek, Zdeněk Kolář, Petr Michnev. Mezi účastníky je i vítěz  Svijany Open z roku 2014 Slovák Andrej Martin, semifinalista letošního Prague Open na Štvanici.

My budeme opět sledovat Marka Jaloviece (CZE). V prvním kole Marek narazí na Marcela Cedrika Stebeho (GER, ATP 153., místo) a je 4. nasazeným hráčem na turnaji v Liberci. Marek má Wild Card (Divokou kartu).

Rozpis hlavního turnaje:

 

zdroj: http://www.ltkliberec.cz/pavlasek-jednickou-v-liberci/

videozdroj: www.tenisovysvet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.