Turnaj Advantage Cars Prague Open 2017 by Zenova je minulostí

Turnaj Advantage Cars Prague Open 2017 by Zenova je minulostí

První se odehrál zápas ženské dvouhry mezi Markétou Vondrušovou (CZE) a Karolínou Muchovou (CZE), M. Vondrušová vyhrála v poměru 7:5 a 6:1. Zápas trval hodinu a čtvrt.

Vondroušová předvedla konzistentní výkon. Nekazila, lépe se pohybovala. „Kája má lepší forhend, hraje takový klučičí tenis. Z toho pramenily její chyby,“ řekla sokolovská rodačka, která nepřesnosti eliminovala. „Hlavně jsem ráda, že jsem to po dvou setech ukončila.“

Muchová byla agresivnější. Dokázala soupeřku zatlačit, v závěru už jí ale přece jen docházely síly. „Škoda mých chyb. Markéta to lépe podržela,“ chválila Vondroušovou Olomoučanka, které moc nevyhovovalo horké počasí. „Na kondici budu muset zapracovat. Na to, že jsem odehrála o zápas méně,“ připomněla skreč Hogenkampové, své parťačky ve čtyřhře.

Obě hráčky teď budou odpočívat. „Aspoň dva dny. To by mělo pomoct, k lékařům se nechystám, spíš se na mém tělu podepsal náročný program,“ upozornila Vondroušová. Také Muchová si dopřeje chvilku prázdnin. Po úspěšném turnaji má na to nárok. „Beru to jako velký úspěch. Chci poděkovat řediteli turnaje panu Peterovi za divokou kartu, jsem ráda, že mi věří,“ dodala.

Ve finále mužů se střetli Andrej Martin (SVK) a Yannick Maden (GER). Slovenský hráč vyhrál 7:6 a 6:3.

Andrej Martin po vítězném finále: „I když po herní stránce to občas nebylo úplně dobré, mám z titulu radost. Na Štvanici se cítím jako doma. Vyplatilo se, že jsem začal pracovat především na mentální stránce. Pomohlo mi to hlavně v prvních třech kolech, v nichž jsem uspěl až po třech setech. Škoda, že celý týden panovalo počasí, které pěknému tenisu nepřálo. Pro mě je důležitých 800 bodů do žebříčku. Věřím, že na triumf navážu na turnaj v Liberci příští týden.“

Zdroj: http://www.tennis-arena.cz/stvanice-na-nohou-vondrousova-si-dokracela-pro-titul-18300cz/

Zdroj: http://www.tennis-arena.cz/live-blog-prague-open-finalovy-den-18299cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.