Futures Piešťany: Bolardt, Reček a Nouza postupují do finále kvalifikace, Holiš nestačil na Sačka

Futures Piešťany: Bolardt, Reček a Nouza postupují do finále kvalifikace, Holiš nestačil na Sačka

Nezvykle až v neděli začala na turnaji v Piešťanech hrát kvalifikace, která v pondělí pokračovalo druhým kolem. Do něj zasáhlo sedm českých tenistů – postup do finále kvalifikace si zajistili Bolardt, Reček a Nouza.

Bolardt přehrál Šoukala
Prvním českým tenistou, který si zajistil v průběhu pondělního programu v Piešťanech postup do finále kvalifikace, se stal Antonín Bolardt. Nasazená devítka porazila v dopoledním zápase svého krajana Martina Šoukala po setech dvakrát 6:3. „Myslím si, že jsme ani jeden nepodali nějaký standardní výkon, neboť podmínky jsou tady zde špatné,“ postěžoval si devatenáctiletý tenista, kterého ve finále kvalifikace čeká souboj s Eduardem Guellem Batrinou ze Španělska.

Reček zdolal Nižnanského, Nouza přešel přes Kucbela
Dalším českým tenistou, který si zajistil postup do finále kvalifikace se stal Dominik Reček, který svedl tuhou bitvu se Slovákem Andrejem Nižnanským, kterého porazil 6:3 ve třetím setu. Počin českého tenisty napodobil Petr Nouza, který se rovněž představí v úterním finále kvalifikace. Osmnáctiletý tenista si poradil v druhém kvalifikačním kole s domácím Filipem Kucbelem ve dvou setech.

Vachtl nestačil na sedmého nasazeného
Postup do finále kvalifikace bohužel nevybojoval Jiří Vachtl, který v dopoledním zápase nestačil na Španěla Eduarda Guella Bartrinu, kterému podlehl ve dvou setech. Český tenista měl velmi špatný vstup do utkání, když prohrával již 0:5. Vývoj utkání dokázal ještě zdramatizovat, ale na postup to nestačilo. „Smolná porážka. Myslím si, že jsem byl v tomto zápase lepší, ale bohužel to nevyšlo,“ smutnil Vachtl v rozhovoru pro Tenisový svět. V Piešťanech se Jiří Vacthl představí ještě ve čtyřhře po boku Antonína Bolardta.

Sačko dovolil Holišovi jediný gem
Štěpán Holiš nenavázal na nedělní výkon ze zápasu proti David Mrázkovi a na turnaji v Piešťanech končí ve druhém kvalifikačním kole. Devatenáctiletý tenista nestačil na favorizovaného Vitalije Sačka, kvalifikační čtyřku, kterému podlehl po setech 0:6, 1:6.

Zedník prohrál jedenáct gemů v řadě

Nijak dobře nebude vzpomínat na kvalifikaci Jan Zedník, který v utkání s Brazilcem Cristianem Oliveirou prohrál od stavu 2:1 v prvním setu jedenáct gemů v řadě a s turnajem se loučí po porážce 2:6, 0:6.

Výše uvedené informace byly pouze o českých hráčích, níže uvádíme kompletní výsledky dnes z Piešťan.

A nesmí chybět rozpis zítřejších zápasů:

+ také zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/3563–futures-piestany-bolardt-recek-a-nouza-postupuji-do-finale-kvalifikace-holis-nestacil-na-sacka

Můžete zanechat svůj komentář: