Generálka devatenáctky? Remíza s Bayernem Mnichov!

Generálka devatenáctky? Remíza s Bayernem Mnichov!

Nejstarší sparťanský dorost vyrazil k poslednímu utkání letní přípravy do bavorského Ruhpoldingu, aby změřil své síly s mládeží slavného Bayernu Mnichov. Mladí sparťané ve druhé půli soupeře zatlačili a na šance jasně přehráli, nakonec se ale týmy rozešly za remízového stavu.

Sparťanská mládež na sebe v posledních letech dokázala upozornit nejen na domácí půdě, ale i v evropském měřítku, a rozhodně není neznámým pojmem.  Rudé mládeži se tak v generálce na nový ročník ligy s chutí postavili její vrstevníci z bavorského velkoklubu. Sparťané vybojovali cennou remízu a na realizační tým soupeře udělali skvělý dojem, domů přesto odjížděli zklamaní.

„Na vyložené šance jsme Bayern Mnichov jednoznačně přehráli, bylo to 8:2 v náš prospěch. Bohužel jsme zahodili ale několik příležitostí, u kterých to přitom snad ani nebylo možné. Je to ohromná škoda, protože bylo v našich silách vyhrát rozdílem tří branek. Domů tak nejedeme spokojení, bylo to strašně blízko a jsme nesmírně zklamaní,“ popsal trenér Sparty Miroslav Krieg.

Jeho svěřenci do zápasu vstoupili plni sebevědomí a od začátku hráli nezatíženi přehnaným respektem ze slavného německého klubu na opačné straně hřiště. Mladým fotbalistům Bayernu byli rovnocennými soupeři a s přibývajícím časem dokonce začali získávat převahu, což vyvrcholilo ve druhém poločase.

Němci se postupně stále více stahovali do defenzivy, až po hodině hry už prakticky jen bránili. Tlak Sparty vyvrcholil v 63. minutě trefou Jana Fortleného, který se po průniku obranou hostí dostal ve středu šestnáctky do zakončení a nedal gólmanovi Bayernu šanci.

Jen o dvě minuty ale chyboval v rozehrávce Richard Sedláček, když prakticky namazal soupeři, který zamířil sám na branku Sparty a přehodil vyběhnutého brankáře Františka Kotka. Rudí do konce utkání nedokázali proměnit řadu dalších příležitostí, když Václav Drchal a Richard Sedláček dokonce mohli skórovat do prázdné branky.

„Vynikající výkon podal především střelec naší jediné branky Jan Fortelný, který v zápase bez nadsázky bojoval za dva. Potěšili také Zdeněk Hucek a Filip Maksić. Nepřesvědčili tentokrát naopak Richard Sedláček, David Šnajdr a Martin Kotouček. Stran Maksiće původně z CZ Bělehrad zařizujeme technické záležitosti ohledně přestupu a máme zájem, aby se připojil ke kádru devatenáctky,“ prozradil trenér Krieg.

Jemu a jeho svěřencům alespoň slabou útěchu přineslo pozápasové hodnocení Sparty ze strany realizačního týmu Bayernu Mnichov. „Trenéři utkání komentovali, že je ještě žádný tým nedokázal dostat pod tlak takovou agresivitou, jako se to podařilo nám ve druhém poločase,“ prozradil Miroslav Krieg pro něhož a jeho svěřence je přes chválu ze strany silného soupeře výsledek generálky zklamáním.

 

FC Bayern Mnichov – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branka: 63. Fortelný

Sparta: Kotek – K. Tvaroh, Hucek, Maksić, Šnajdr (30. Flak) – Kotouček (57. Peřina), Šimáček, Sedláček, Fortelný, Hezoučký (70. Patrák) – Drchal (80. Slanina)

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/mladez/generalka-devatenactky-remiza-s-bayernem-mnichov-18553.html

Můžete zanechat svůj komentář: