Nová sezona, stejný Lafi. Sparťanský kapitán čekal na první gól v novém ročníku nejvyšší české ligy pouze šestnáct minut

Nová sezona, stejný Lafi. Sparťanský kapitán čekal na první gól v novém ročníku nejvyšší české ligy pouze šestnáct minut

Nová sezona, stejný Lafi. Sparťanský kapitán čekal na první gól v novém ročníku nejvyšší české ligy pouze šestnáct minut. A co víc, šlo o ligovou branku s pořadovým číslem 200! Jubilejní trefa však letenskému útočníkovi v závěru utkání hodně zhořkla.

Dvousté branky se Lafata dočkal zkraje utkání po penaltovém zákroku na Ben Chaima.

„Na penaltu jsem byl určený, trošku jsem u ní zadrobil a počkal na pohyb Fryštáka. Nakonec mi ten jubilejní gól hodně zhořkl. Zatím nám to nelepí, před čtvrtkem jsme si to zbytečně zkomplikovali,“ mrzelo střelce úvodní branky.

Ten nastoupil od úvodních minut po delší době jako ryzí útočník. „Mně osobně je jedno, na jaké pozici nastoupím. Já vždycky říkám, že každý, kdo nastupuje za Spartu, by si toho měl vážit. Je mi jedno, jestli v záloze, útoku nebo v bráně.“

Sparťané přišli o výhru v 87. minutě, kdy se hráči Bohemians prosadili z dorážky po standardní situaci.

„Tři minuty do konce si musíme bezpodmínečně pohlídat standardku. V tu chvíli jsme měli na hřišti dost zkušených hráčů, abychom to ubránili, bohužel,“ litoval inkasované branky.

„Dnes by nám pomohlo jakékoliv vítězství, abychom se trošku odpíchli k lepším výsledkům. Tentokrát to bohužel nevyšlo, musíme máknout ve čtvrtek proti Crvené Zvezdě,“ burcuje před odvetou v předkole Evropské ligy.

A jestli si vybavuje předchozí střelecká jubilea? „Moc dobře si vybavuji svůj první gól. Ten jsem vstřelil v dresu Českých Budějovic proti Baníku Ostrava, stý pak za Jablonec a dvoustý tady ve Spartě,“ doplnil David Lafata.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/

Můžete zanechat svůj komentář: