Rio Mavuba odehrál své první utkání v rudém dresu a rozhodně zaujal

Rio Mavuba odehrál své první utkání v rudém dresu a rozhodně zaujal

Rio Mavuba odehrál své první utkání v rudém dresu a rozhodně zaujal. Z pozice defenzivního záložníka často odebíral soupeřům míče, které přesnými pasy rozdával svým spoluhráčům. Ani on ale po své premiéře nemohl být spokojený.

„První dojem ze zápasu nemůže být po jeho konci tak úplně pozitivní, protože jsme chtěli vyhrát. Ale za to, co bylo před tím, jsem rád. Konečně jsem se dostal na hřiště, viděl náš stadion zaplněný a poslouchal chorály. Fanoušci se mi moc líbili a hlavně kvůli nim jsem nemohl být šťastný,“ popisoval zkušený francouzský fotbalista své dojmy po sparťanské premiéře.

Ve svých třiatřiceti letech má za sebou stovky zápasů ve francouzské nejvyšší soutěži, zahrál si také za Villarreal i francouzský národní tým. I přes své ohromné zkušenosti ale před nástupem na plochu GENERALI Areny cítil nervozitu.

„Trochu nervózní jsem byl, byla to přece moje premiéra. Jsem tu, abych týmu pomohl, a chtěl jsem to dokázat. Jen co jsme ale začali, hrálo se mi dobře,“ popisoval Rio.

Mavuba na trávníku od začátku prokazoval ohromný přehled ve hře, skoro jako by se svými spoluhráči strávil mnohem delší čas, než uplynulých deset dní.

„Bylo to dobré. Samozřejmě, jazyk je pro mě trochu nezvyk. Bavíme se anglicky, taky se už snažím pochytit něco z češtiny. Na hřišti ale nakonec stejně dělám to, co umím. A to se vždycky snažím dělat naplno,“ usmíval se po zápase s Bohemians.

Na sebevědomí francouzskému záložníkovi pochopitelně přidal i fakt, že ve středu zálohy nastoupil bok po boku s Georgesem Mandjeckem, se kterým ještě nedávno sváděl vzájemné bitvy ve francouzské lize.

„Samozřejmě, hrát hned od začátku po boku někoho, s kým si mohu předat pokyny ve francouzštině, se hodí. Komunikaci to hodně ulehčí.  Na druhou stranu to neznamená, že nemohu hrát vedle někoho jiného,“ vysvětlil Mavuba.

Tři body si Rio z utkání s Bohemians neodnesl, jeden velký zážitek ale ano. Ten, který týmu připravilo téměř sedmnáct tisícovek sparťanských fanoušků.

„Strašně se mi to líbilo. Před mým přestupem jsem mluvil s Davidem Rozehnalem, který mi vyprávěl, jak dobří fanoušci tady jsou. Včera jsem se přesvědčil na vlastní kůži. Víš, už v Bělehradu jsem byl překvapený, kolik fanoušků za námi dorazilo. No a jestli podpora bude taková, jako včera, budou nám fanoušci v cestě za vítězstvími hodně pomáhat,“ věří Mavuba, který ocenil i fakt, že fanoušci drželi s týmem i navzdory tomu, že sparťané v prvním ligovém kole vítězství nevybojovali.

„V porovnání s francouzskými fanoušky je to velký rozdíl. Třeba jako včera. Nevyhráli jsme a fanoušci nebyli spokojení, ale přesto nám zatleskali a ukázali, že stojí za týmem. To ve Francii jsme to měli hodně složité, když se nedařilo. Hodně pískali. Jasně, i to chápu, ale mám radši, když táhneme za jeden provaz,“ dodal Rio.

zdroj : http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/rio-v-akci-18560.html

 

Můžete zanechat svůj komentář: