Svijany Open: Michnev porazil Kellovského, Rikl nestačil na favorizovaného Otteho

Kvalitně obsazený turnaj Svijany Open měl v pondělí na programu úvodní zápasy singlu a deblu. Pod Ještědem se představí hned deset českých tenistů! V singlu postupuje Petr Michnev, který si ve dvou setech poradil s Dominikem Kellovským.

Konec naopak potkal talentovaného Patrika Rikla, který v souboji s hráčem z druhé světové stovky, Oscarem Ottem, prohrál ve dvou setech. Na turnaji Svijany Open máme i dnes své redaktory, a tak se můžete těšit na pozápasové ohlasy českých tenistů.

Michnev ukončil sérii porážek a v Liberci postupuje
Prvním českým tenistou, který si zajistil na Svijany Open postup do osmifinále, se stal Petr Michnev. Tenista pocházející z Ostravy na libereckém challengeru ukončil své trápení na turnajích této kategorie, když ukončil sérii osmi porážek v řadě. Michnev porazil v zápase prvního kola Dominika Kellovského, startujícího na divokou kartu, po setech dvakrát 6:3. V dalším kole narazí aktuálně 233. hráč světového žebříčku na vítěze duelu Sousa/Martin.

Rikl nestačil na favorizovaného Otteho
Český tenista Patrik Rikl, který startoval na libereckém challengeru na základě divoké karty, prohrál utkání prvního kola s druhým nasazeným Němcem Oscarem Ottem po setech 4:6, 2:6. Rikl byl od prvního gemu pod velkým tlakem favorita zápasu, jemuž se dařilo na returnu pravidelně prorážet podání mladého Čecha.

Riklovi se sice podařilo na ztráty podání v prvním setu dvakrát úspěšně zareagovat a ve čtvrtém i osmém gemu předvedl okamžité rebrejky, ale po dalším prohraném podání v deváté hře už odpověď na hru soupeře nenašel. Ve druhém setu se navíc nedostal ani k jednomu brejkbolu a po pěti prohraných gemech v řadě čelil stavu 1:5. Otte duel bez větších obtíží doservíroval.