Futures Piešťany ve znamení tuhých bojů a horkého počasí

Futures Piešťany ve znamení tuhých bojů a horkého počasí

Dopoledne se na antukových hřištích odehrávalo finále kvalifikace a první kola dvouhry i čtyřhry.

Reček překvapil Masára a postupuje do hlavní soutěže
Úspěšnou kvalifikaci má za sebou dvaadvacetiletý Dominik Reček, který zvládl v Piešťanech všechny tři zápasy a postupuje do hlavní soutěže. Český tenista v úterním finále kvalifikace překvapil výhrou nad Slovákem Jurajem Masárem, 1003. hráčem světového žebříčku, kterého udolal ve třech setech. „Jsem velmi spokojený. Hrál jsem opravdu dobře,“ hodnotil Reček svůj výkon. Český tenista si zahraje v hlavní soutěži turnaje futures teprve podruhé v této sezóně.

Nouza nedal Neczovi šanci
Dalším tenistou, který si v Piešťanech zajistil postup do hlavní soutěže, se stal Petr Nouza. Osmnáctiletý tenista zvládl na slovenské antuce i svůj třetí zápas a počtvrté v této sezoně si zahraje v hlavní soutěži turnaje futures. Nouza si v úterním finále kvalifikace poradil s Maďarem Andreasem Neczem, kterému dovolil pouhé dva gemy a zvítězil po setech 6:2, 6:0.

Do hlavní soutěže postupuje také Bolardt
V Piešťanech uspěl v úterý také třetí český tenista! Antonín Bolardt vstupoval do souboje se Španělem Guellem Batrinou, přemožitelem Jiřího Vachtla, v pozici mírného outsidera. Samotné utkání však bylo velmi vyrovnané a nervózní z obou stran. Z vítězství se nakonec raduje devatenáctiletý Bolardt, který svého o rok mladšího soupeře porazil po setech 6:2, 4:6, 6:4 a počtvrté v této sezoně se probojoval do hlavní soutěže turnaje futures.

Ricci s Krstevem schytali v hlavní soutěži kanáry
Alessandro Ricci absolvoval na turnaji v Piešťanech souboj dvou devatenáctiletých tenistů, avšak neúspěšně. S Britem Ewanem Moorem uhrál v prvním setu čtyři gemu, ve druhém inkasoval dokonce kanára.

Lépe se nevedlo ani dvacetiletému Ondřeji Krstevovi, jenž se utkal s o dva roky mladším Maďarem Matem Valkuszem. Také on držel se soupeřem krok jen v první sadě, kterou prohrál 5:7, v druhé již rovněž neuhrál ani gem a s turnajem se rozloučil.

Výsledky dnešního dne :

Rozpis zápasů zítřejšího dne  :

+ také zdroj : http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/3573–futures-piestany-recek-nouza-i-bolardt-postupuji-do-hlavni-souteze-ricci-s-krstevem-v-ni-schytali-kanary

Můžete zanechat svůj komentář: