Pomáhej DEBŘE pohybem aneb podpora osvětového projektu DEBRA ČR formou aplikace Nadace ČEZ

Pomáhej DEBŘE pohybem aneb podpora osvětového projektu DEBRA ČR formou aplikace Nadace ČEZ

Letos může jet na kole pro motýlí křídla úplně každý!

Kdy a co?

Nadace ČEZ se rozhodla letos podpořit osvětu o životě s nemocí motýlích křídel prostřednictvím mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem. Pomáhat Motýlkům můžete od 1. do 14. srpna 2017. Cílovou částkou je krásných 200.000 Kč. Mobilní aplikace je ke stažení zdarma v App Store nebo Google Play, registrace je velmi jednoduchá, a to přes e-mail či Facebook.

Jak to funguje?

Každý z nás se denně hýbe alespoň trošku – i chůze se počítá – ty aktivnější z nás i běhají či jezdí na kole či na bruslích. Tímto pohybem můžete pomoci dobré věci – stáhněte si aplikaci do svého mobilního telefonu, zvolte způsob pohybu a začněte, po skončení aktivity zvolte aktuální běžící projekt, kterému darujete „body“ za Vaši aktivitu, nadace ČEZ následně Vaše body promění za finanční prostředky.

Proč?

Nemoc motýlích křídel je velmi vzácné onemocnění. Přesto se však může týkat každého z nás. Proto je nesmírně důležitá osvěta o této nemoci, která pacientům i jejich blízkým usnadňuje život. Kůže lidí s nemocí motýlích křídel je velmi křehká a potřebuje každodenní péči a ošetřování. Tvoří se na ní puchýře a bolestivé rány.

Lidé s nemocí motýlích křídel se setkávali a dodnes bohužel setkávají s nepochopením veřejnosti. Lidé nevědí, o jaké onemocnění se jedná a proto se mohou domnívat, že ovázané dítě s ránami na těle je např. popálené nebo týrané, popř. mají strach, že se od něj nakazí. Abychom všechny tyto mýty vyvrátili a pomohli lidem s nemocí motýlích křídel zvyšovat kvalitu jejich života a zapojovat se do plnohodnotného života, realizuje DEBRA ČR ve spolupráci s naší patronkou a velkou oporou, herečkou Jitkou Čvančarovou, osvětový projekt DEBRA ČR. Osvěta o onemocnění je zásadním cílem DEBRA ČR, zlepšuje postavení pacientů v rámci odborné i většinové společnosti.

Přidejte se k nám i vy a pomáhejte lidem s nemocí motýlích křídel spolu s námi!

Kde získám bližší informace:

www.debra-cz.org/ www.pomahejpohybem.cz/o-projektu

Můžete zanechat svůj komentář: