Futures Piešťany: Ve dvouhře skončili všichni Češi

Futures Piešťany: Ve dvouhře skončili všichni Češi

 Poté, co v úterý z hlavní soutěže turnaje v Piešťanech vypadli oba čeští zástupci Krstev s Riccim, šli ve středu do akce další čtyři stateční, nedařilo se však ani jednomu z nich.

Pavel Nejedlý velmi nečekaně prohrál s kvalifikantem, když uhrál jen pět her. Představilo se také trio úspěšných kvalifikantů – Antonín Bolardt, Petr Nouza a Dominik Reček. Nejblíže k postupu měl Nouza, který vedl 6:3, 3:1, nakonec však prohrál 5:7 ve třetím setu. Program odstartoval v lázeňském městě krátce po desáté hodině dopolední.

Nejedlý prohrál s kvalifikantem
Pavel Nejedlý, pátý nejvýše nasazený hráč antukového podniku ve slovenským Piešťanech, vstup do turnaje nezvládl. Čtyřiadvacetiletý Čech na úvod středečního programu podlehl na kurtu číslo 1 za 75 minut brazilskému kvalifikantovi Thiagu Seybothovi Wildovi 3:6 a 2:6.

Bolardt po úspěšné kvalifikaci šestého nasazeného nepřekvapil
Antonín Bolardt si potřetí v kariéře osmifinále dvouhry kategorie Futures nezahraje. Český tenista, který na podniku v Piešťanech uspěl v tříkolové kvalifikaci, ve středu odpoledne nestačil na šestého nasazeného Filippa Kekerčenija, s ukrajinským hráčem prohrál 3:6, 4:6.

Nouza i přes nadějné vedení prohrál s Košecem
Petr Nouza ve slovenských Piešťanech nenaváže na předešlé úspěšné výkony z České republiky. Nouza v zápase proti domácímu Ivanu Košecovi sice vyhrál úvodní set 6:3 a ve druhém vedl 3:1, poté ovšem prohrál pět gemů v řadě a soupeř srovnal na 1:1 na sety. Také ve třetím dějství se Čech dostal k rychlému brejku a vedl 2:0, Košec ho však okamžitě rebrejkl a za stavu 5:5 si slovenský tenista připsal další brejk, o který již nepřišel.

Reček si s favoritem neporadil
Dominik Reček se s turnajem v Piešťanech rozloučil rovněž v prvním kole. Reček na tomto podniku zvládl kvalifikaci a poté narazil na Juana Ignacia Amelu (951.), se kterým prohrál 3:6, 6:7 (4). Reček v obou sadách byl nejprve o brejk pozadu, pokaždé si ale ztracené podání vzal zpátky. V úvodním setu sice favorit přidal další brejk, ve druhém však český hráč dovedl dějství až do zkrácené hry, ve které neuspěl. Ve slovenském městě tak již ve dvouhře nezbyl jediný český zástupce.

Ricci ve čtyřhře nedohrál
Alessandro Ricci s Ewanem Moorem skončili v Piešťanech v deblu v úvodním kole, když za stavu 2:6, 0:3 skrečovali slovenské dvojici Marek Semjan, Dominik Šproch. Postupující duo si ve čtvrtfinále zahraje s čtvrtým nejvýše postaveným párem turnaje Jacq, Boltz.

Drobný rozhovor s Dominikem Rečkem.

Dominiku dnes jste sice zápas druhého kola prohrál, ale proti argentinskému hráči jste hrál dobrý tenis, co chybělo k tomu, aby se štěstí usmálo na Vás ?

„Trochu jistoty chybělo v důležitých momentech, kde jsem právě dělal občas nevynucené chyby, jako například za stavu 6:5 ve druhém setu kde jsem měl 3 setbally a všechny 3 skončili mojí chybou. Jinak jsem se svoji hrou celkem spokojený, jen ten servis mohl být ještě trochu lepší.“

Kam povedou nyní Vaše tenisové cesty?

„Moje tenisové cesty vedou do Bratislavy na další turnaj a potom ještě uvidím.“

Výsledky dnešního dne :

 

Rozpis zápasů zítřejšího dne :

 

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/3584–futures-piestany-ve-dvouhre-skoncili-vsichni-cesi

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.