Svijany Open: Šafránek postoupil podruhé v sezoně do čtvrtfinále

Svijany Open: Šafránek postoupil podruhé v sezoně do čtvrtfinále

Během středečního dne se českým tenistům na liberecké antuce nedařilo a ve dvouhře skončili Lukáš Rosol i Petr Michnev. Posledním českým zástupcem ve dvouhře tak zůstává Václav Šafránek, který si navíc připsal postup do teprve druhého letošního čtvrtfinále na challengeru. I přes dvě dešťové přestávky dokázal udolat Argentince Velottiho ve třech setech.

Šafránek si zahraje ve čtvrtfinále
Do svého druhého letošního čtvrtfinále na Challenger Tour postoupil v Liberci český tenista Václav Šafránek, jenž se v souboji s Argentincem Agustinem Velottim popasoval nejen s hrou soupeře, jehož porazil 4:6, 6:4, 7:5, ale i nepříjemnými a dlouhými dešťovými pauzami, které hned dvakrát přerušily dění na tenisovém dvorci.

Šafránek se po prohraném prvním setu dokázal herně zvednout, dařilo se mu mnohem více na returnu a nastartoval svůj výkon k obratu střetnutí. Poté, co získal druhý set, vedl v tom rozhodujícím 3:0 a následně už dokonce 5:2.

Duel si ale zkomplikoval, ztratil v devátém gemu podání a Velotti srovnal na 5:5. Šafránek se však postupu do čtvrtfinále už nevzdal, po uhájení vlastního servisu se ve dvanáctém gemu dokázal dostat přes čtyři shody k mečbolu, který proměnil.

Dnešní výsledky :

 

Rozpis zápasů pátečního dne:

zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/3595–svijany-open-safranek-postoupil-podruhe-v-sezone-do-ctvrtfinale

Můžete zanechat svůj komentář: