Tomáš Rosický znovu naskočil do hry ve druhém poločase a výkon svého týmu výrazně pozvedl

 Jenže ani jeho přítomnost na trávníku nestačila k tomu, aby sparťané boj o postup alespoň trochu zdramatizovali. Zkušený lídr sparťanské kabiny však i nadále věří, že se tým brzy dostane do lepší formy.

Posledních dvacet minut jsme soupeře zatlačili. Proč jsme takovou převahu neměli celý zápas?

Po obdrženém gólu jsme museli dát čtyři góly a v tu chvíli pro nás bylo důležité, abychom alespoň neprohráli. Šance jsme na to měli, potřebovali jsme něco, od čeho bychom se mohli odrazit, ale to bohužel nepřišlo. Musíme dál pracovat jako tým, hledat nějaká pozitiva.

Tvá přítomnost na hřišti byla znát, nemohl jsi nastoupit od začátku?

Na to, abych nastupoval od začátku, ještě nejsem fyzicky připravený. Doufal jsem, že nastoupím za příznivějšího výsledku, protože jsme soupeře chtěli zmáčknout. Dostali jsme se ke konci zápasu pak do spousty šancí, ale bohužel to tam nepadlo.

Jak jsi viděl ze střídačky, že jsme se na začátku utkání vůbec nemohli dostat do  hry?

Je vidět, že hrajeme hrozně upracovaně, soupeř hrál mnohem víc kombinačně. Během první půlhodiny jsme měli snad jednu střelu na bránu, do ničeho nás nepustili. To je strašně málo, zvlášť, když hrajeme zápas, který potřebujeme vyhrát minimálně o dva góly.

Trenér Stramaccioni udělal opět hodně změn v sestavě, nebylo by na čase sestavu už ustálit?

To je samozřejmě jedna z těch negativních stránek, když se tvoří nový tým, o tolika nových hráčích. Během tří soutěžních utkání byla sestava pokaždé jiná, a to týmu neprospívá. Záleží na tom, až trenér najde ideální sestavu, a až budeme v ideálním rozpoložení.

Cítíš ty sám osobně, že tvůj výkon jde nahoru? Vypadalo to, že se cítíš skvěle!

Od každého zápasu je to lepší a lepší, ale je to ale i otázka herní kondice. Jak se situace semnou bude vyvíjet dál, na to nedokážu odpovědět.

Máme za sebou tři neúspěšné zápasy. Vidíš stále optimisticky ten plán, kterým se klub rozhodl jít?

Sparta se pro něco rozhodla a já tomu věřím. Chce to čas. Když tomu věřit nebudeme, tak situace bude ještě horší.

Jak dlouho ale může trvat, než si nový tým sedne?

Nevím, ještě nikdy jsem se nesetkal s tak velkou obměnou kádru.

Co byste vzkázal fanouškům, kteří byli znovu fantastičtí?

Opět tady byla úžasná návštěva, podobně jako na zápase s Bohemians. Všechny nás samozřejmě strašně mrzí, že se jim nemůžeme odvděčit lepšími výkony. Nepamatuju si tak skvělou atmosféru, když jsem tady hrál před 15 lety.

zdroj: http://www.sparta.cz/novinky/zpravodajstvi/a-tym/hrajeme-hrozne-upracovane-18571.html

Můžete zanechat svůj komentář: