Privatbanka Open: Vejvara, Malý a Vachtl postupují, další Češi se vinou deště dostanou na kurt až v pondělí

Privatbanka Open: Vejvara, Malý a Vachtl postupují, další Češi se vinou deště dostanou na kurt až v pondělí

V neděli se rozbíhá ve slovenské Bratislavě kvalifikace na místní turnaj Privatbanka Open. Do hry se dostane hned dvanáct českých tenistů, kteří zabojují o postup do druhého kvalifikačního kola.

Postup do druhého kola kvalifikace vybojoval také Vachtl
Dalším českým tenistou, který se podívá do druhého kvalifikačního kola turnaje v Bratislavě, je Jiří Vachtl. Jednadvacetiletý tenista si poradil v dopoledním zápase se stejně starým Mexičanem Alou Nuňezem Aguillerem, kterého porazil po setech 6:3, 6:2. „Utkání jsem měl pod kontrolou. V obou setech jsem si vždy situaci lehce zkomplikoval, ale vždy za důležitého stavu jsem zahrál dobře,“ okomentoval Vachtl utkání prvního kola.

Malý povolil Mugellimu pouhé tři gemy
Třetím českým tenistou, který slaví postup do druhého kvalifikačního kola, je Patrik Malý. Dvacetiletý český tenista si poradil ve svém úvodním představení na turnaji v Bratislavě s o tři roky mladším Italem Pietrem Mugellim, kterému nadělil v úvodní sadě kanára a postoupil po setech 6:3, 6:0.

 

Požádali jsme o rozhovor Lukáše Vejvaru, který je nasazenou dvojkou na turnaji o krátký rozhovor a on přívětivě souhlasil.

Dnes jste v kvalifikačním kole porazil českého tenisového kolegu Josefa Vágnera 6:0 a 6:2. Jak zápas a svůj výkon hodnotíte ?

Dnešní výkon hodnotím pozitivně, 1.set mi vyšel ve všech směrech, dobře jsem servíroval a riternoval a 2.set byla jen drobná komplikace na konci druhého setu, kdy začínalo trošku pršet já jsem se snažil to rychle dohrát a přišlo pár chyb“.

Na turnaji jste nasazeným hráček č. 2, jak velká je to výzva pro bratislavský turnaj ?

Tak výzva je to pokaždé, spíš je pro mě kvalifikace povinnost a chci projít do hlavní soutěže“.

Jaký je váš cíl na turnaji PrivatBanka Open v Bratislava 2017?

Cíl je určitě uhrát nějaké body v hlavní soutěži jak v singlu tak v deblu“.

Jak hodnotíte tenisové prostředí a kvalitu kurtů ?

Klub je tady v Bratislavě krasný, ale kurty jsou podle mého názoru nebezpečné a jejich kvalita je hodně špatná, ale tak je to pro každého stejné“.

Zítra čeká Lukáše Vejvaru zápas proti slovenskému hráči Nikolasu Lahkymu.

 

Výsledky dnešního dne: 

 

Rozpis zápasů zítřejšího dne :

+ také zdroj: http://www.tenisovysvet.cz/article/detail/3622–privatbanka-open-vejvara-maly-a-vachtl-postupuji-dalsi-cesi-se-vinou-deste-dostanou-na-kurt-az-v-pondeli

Můžete zanechat svůj komentář: